اتفاق بی سابقه برای سریال عروس تاریکی

به گزارش انجمن پارس، اما فارغ از جذابیت یا ضعف های کار، اتفاقی که نام عروس تاریکی را در آغازین روز های نمایشش ترند کرد، اتفاق بی سابقه ای بود که به قول یکی از کاربران فضای مجازی مرز های سریال سازی رو فرسنگ ها جابه جا کرد و آن هم چیزی نبود مگر تغییر نام سریال.

اتفاق بی سابقه برای سریال عروس تاریکی

هر دم از این باغ بری می رسد. این حکایت تلویزیون ما است. تلویزیونی که گاه در آن اتفاقاتی می افتد که نه در هیچ جای دیگر جهان مشابهش را دیده ایم و نه این که در باور می گنجد که می گردد چنین کاری را صورت داد. نمونه می خواهید؟ نمونه ها بی شمارند و تازه ترین نمونه هم تغییر نام یک سریال بعد از پخش چند قسمت شروعین آن است!

مدت ها می شد در کانال ها و سایت ها و صفحات فرهنگی روزنامه های نزدیک به صداوسیما سریالی تبلیغ می شد به نام عروس تاریکی. سریالی که دست اندرکارانش ادعا می کردند در تلویزیون رخوت زده ما کاری نو است. درامی اجتماعی به کارگردانی محمود معظمی (که معروف ترین و شناخته شده ترین کار کارنامه اش سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد است) درباره قتل عروسی به نام فرشته در شب عروسی اش- که حداقل از نظر خط اصلی داستانش بی شباهت به دیگر سریال های این دیار به نظر می رسید...

عروس تاریکی همان گونه که گفته شد مدت ها به این نام تبلیغ و معرفی شده بود، با همین نام هم روی آنتن رفت و آن گونه که از بازتاب های نام سریال در فضای مجازی برمی آید، شروع نسبتا امیدوارکننده ای هم داشت، یعنی که بعد از روی آنتن رفتن نخستین قسمت عروس تاریکی فضای مجازی پر شد از کامنت هایی که به رغم انتقاد و اعتراض به پخش همزمان دو سریال امنیتی (گاندو و عروس تاریکی) از شروع سریال تعریف نموده بودند.

از خط داستانی سریال که به رغم بازی های بد و کارگردانی بدتر، اما تماشاگر را می کشاند به وسط رخداد های سریال: فرشته در شب عروسی اش به قتل می رسد و نامزد سابقش، پیمان دستگیر می گردد. پس از چهلم فرشته، اما دختر جوانی به نام ترانه وارد داستان می گردد و....

اما فارغ از جذابیت یا ضعف های کار، اتفاقی که نام عروس تاریکی را در شروعین روز های نمایشش ترند کرد، اتفاق بی سابقه ای بود که به قول یکی از کاربران فضای مجازی مرز های سریال سازی رو فرسنگ ها جابه جا کرد و آن هم چیزی نبود مگر تغییر نام سریال.

یعنی سریالی که در قسمت های اول عروس تاریکی نام داشت، به یک باره تغییر نام داد و تبدیل شد به بوی باران. اتفاقی که به عقیده کارگردان سریال به این دلیل بود که نام بوی باران با کلیت اثر سازگاری بیشتری داشت.

تغییر نام و البته بیشتر از خود تغییر نام، توجیهات کارگردان، سریال را در فضای مجازی پرسروصدا کرد و همه جا پرشد از انتقاد، طعنه، کنایه و شوخی با بوی باران. کاربری نوشت: کارگردان مصاحبه نموده گفته نام بوی باران با کلیت اثر سازگاری بیشتری داشت! الان فهمیدید تناسب ندارد؟ مثل کاربران بی شماری که به طرق مختلف به این موضوع اشاره نموده بودند: راستی چی شد چه جوری شد؟! شبکه یک سریالی پخش می کرد اسمش عروس تاریکی بود.

الان شده بوی باران، یا: تغییر نام سریال در قسمت سوم. اسم هم سانسور می کنن؟ واقعا که! یا: یه سریال ساختن اسمش عروس تاریکی بود، بعد سه قسمت حال نکردن با اسم سریال اسمشو تغییر دادن به بوی باران، یعنی مرز های سریال سازی رو فرسنگ ها جابه جا کردن. فکر کن داری گیم آف ترونز می بینی وسطش عشق کنن اسمشو بذارن بریکینگ بد مثلا!

منبع: فرادید

به "اتفاق بی سابقه برای سریال عروس تاریکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق بی سابقه برای سریال عروس تاریکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید