احتمال تمدید معافیت تحریم همکاری های هسته ای ایران از سوی آمریکا

به گزارش انجمن پارس، منابع آگاه خبر دادند که دولت ترامپ میخواهد معافیت های تحریم های مربوط به همکاری با پروژه های هسته ای در ایران را تمدید کند.

احتمال تمدید معافیت تحریم همکاری های هسته ای ایران از سوی آمریکا

به گزارش انجمن پارس، به نقل از پولیتیکو، دولت ترامپ پس از ایجاد کارزار فشار حداکثری علیه ایران، در حال ناامید کردن افراد تندرو این دولت است که خواستار عملکردی سخت گیرانه تر در برابر ایران هستند.

دو منبع آگاه گفته اند که انتظار می رود مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در هفته جاری، معافیت های تحریم های مربوط به همکاری های بین المللی با پروژه های هسته ای در داخل ایران را تجدید کند. بعضی قانون گذاران دولت را تحت فشار قرار داده اند تا این معافیت ها را به دلیل این که ایران اخیرا اعلام نمود که از سطح غنی سازی معین شده در توافق هسته ای عبور نموده است، حذف کند.

با فرارسیدن ضرب الاجل بعدی که روز پنج شنیه فرا می رسد و با در نظر دریافت این که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و متحدانش برای سرانجام بخشیدن به معافیت ها دلیل می آورند و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا حامی اصلی تمدید آن ها برای دوره ای دیگر است، چنین اقدامی باعث می گردد مباحثات شدیدی میان مقامات ارشد دولت و قانون گذاران حامی بخش اعظمی از سیاست خارجی دولت[آمریکا] انجام بگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این باره تردید نموده است. یک مقام آمریکایی که مستقیما از موضوع باخبر بوده، گفته است که ترامپ در چند هفته اخیر در نشست دفتر ریاست جمهوری آمریکا به مقامات ارشد دولت دستور داد که معافیت ها را لغو نمایند. در نشستی که متعاقبا برگزار گردید، وی از منوچین که برای تمدید معافیت ها دلیل می آورد، در برابر پمپئو حمایت کرد.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این وزارت خانه در حال حاضر چیزی را در این باره اعلام نمی کند.

به گزارش انجمن پارس، دولت آمریکا پیش از این معافیت های هسته ای ایران را تمدید و مدت آن را از 180 روز به 90 روز کاهش داده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال تمدید معافیت تحریم همکاری های هسته ای ایران از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تمدید معافیت تحریم همکاری های هسته ای ایران از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید