اختصاص اعتبارات ناکافی برای پروژه های عمرانی دریاچه ارومیه

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: 116 میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از بخش خصوصی استان اختصاص یافته است.

اختصاص اعتبارات ناکافی برای پروژه های عمرانی دریاچه ارومیه

به گزارش خبرنگاران، حضرتی در پنجمین شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی در استانداری اضافه کرد: 116 میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از بخش خصوصی به منظور رشد اشتغال، توسعه اقتصادی و کارآفرینی استان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به این که 1094 میلیارد تومان میزان درآمدهای سال گذشته استان بوده است، توضیح داد: از این مبلغ 498 میلیارد تومان وصولی داشتیم که نشان دهنده تحقق 78 درصد درآمدهای استانی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی با اشاره به این که اعتبارات عمرانی سال گذشته استان 7000 میلیارد تومان بود، اظهار کرد: میزان اعتبارات عمرانی استان برای امسال 1607 میلیارد تومان است که تاکنون 849 میلیارد تومان اختصاص یافته که تاکنون تحقق میانگین53 درصد را نشان می دهد.

حضرتی با تأکید بر این که امسال 222 میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص داده شده است، گفت: با وجود اختصاص اعتبار توسط دولت در سال های گذشته، اما اعتبارات برای پروژه های عمرانی احیای دریاچه ارومیه بسیار کم است.

وی ادامه داد: خط انتقال آب ازحوزه زاب به دریاچه ارومیه 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی با تأکید بر این که شهرستان های شمالی استان به تحرک و توسعه در حوزه بهداشت و درمان و راه و شهرسازی احتیاج دارند، اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه کل کشور 17 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و کارآفرینی آذربایجان غربی برای امسال اختصاص داده است.

حضرتی گفت: امسال 150 میلیارد تومان اعتبار برای آموزش و پرورش آذربایجان غربی اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی گفت: 80 میلیارد تومان برای احداث و تکمیل مدارس فرسوده و کانکسی، احداث جاده، توسعه زیرساخت های گردشگری، بهبود آب شرب شهری وتوسعه فضای شهری باهدف تعادل بخشی در استان توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختصاص اعتبارات ناکافی برای پروژه های عمرانی دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص اعتبارات ناکافی برای پروژه های عمرانی دریاچه ارومیه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید