افتتاح 25 پروژه در 9 فرودگاه در هفته دولت

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح 25 پروژه عمرانی در 9 فرودگاه کشور در هفته دولت اطلاع داد.

افتتاح 25 پروژه در 9 فرودگاه در هفته دولت

ایرنا: سیاوش امیرمکری روز آدینه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در فرودگاه تبریز گفت: در هفته دولت در 9 فرودگاه کشور افتتاحیه عمرانی خواهیم داشت.

وی اضافه نمود: ارزش پروژه های عمرانی در 9 فرودگاه 160 میلیارد تومان است که شامل افتتاح 25 پروژه می گردد.

وی شرح داد: البته 62 پروژه در حوزه عملیات توسعه و بهسازی است که در این آمار اورده نشده است؛ همچنین 57 پروژه دیگر به ارزش880 میلیارد تومان در 36 فرودگاه دیگر مصوبه شروع عملیات را دریافت نموده است که به زودی وارد فاز اجرایی می گردد.

به گفته امیرمکری فرودگاه های اردبیل، اصفهان، تبریز، مشهد، مهرآباد، ارومیه،شاهرود، بوشهر و زنجان از جمله فرودگاه هایی هستند که طرح های عمرانی به مناسبت هفته دولت در آنها افتتاح خواهد شد.

وی در مورد آخرین وضعیت پروازهای عبوری از آسمان ایران نیز گفت: میزان پروازهای عبوری (پروازهای بدون نشست و برخاست) از آسمان ایران بسته به امنیت کشورهای همسایه ایران کاهش و افزایش دارد که در سال های گذشته و در پی بحران در کشورهای همسایه به هزار و 400 پرواز در روز رسید اما اکنون به صورت عادی به تعداد روزانه 800 تا 900 پرواز رسیده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران شرح داد: ساقط شدن پهپاد امریکایی برای مدتی روی تعداد پروازها تاثیر گذاشت اما اکنون شرایط کاملا عادی است و پروازهای عبوری از فضای کشور به روال گذشته بازگشته است.

وی با یادآوری اینکه 68 درصد درآمد شرکت فرودگاه ها از محل درآمد عوارض پروازهای عبوری است، گفت: این رقم کاملا محقق شده است و شرکت فرودگاه ها مطالبه ای از خزانه برای بازگشت این درآمد ندارد.

امیرمکری با بیان اینکه 21 درصد درآمد شرکت فرودگاه ها نیز از عوارض دریافتی از شرکت های هوایی در فرودگاه هاست، گفت:5 درصد از کل درآمد شرکت فرودگاه ها نیز از محل دریافت عوارض از مسافران تامین می گردد که مبلغ 30 هزار تومان در بلیت مسافران توسط ایرلاین ها دریافت و بعدا به حساب شرکت فرودگاه ها واریز می گردد.

وی همچنین اطلاع داد که بعد از کوشش های آمریکا برای قطع پروازهای عبوری از آسمان ایران؛ کوشش می گردد تا با ارائه سرویس های هوانوردی امن به ایرلاین های خارجی جذابیت آسمان ایران افزایش یابد.

امیرمکری اطلاع داد که در هفته های اخیر از آمریکای شمالی برای شروع روابط فی مابین هوایی دیدارها و مذاکراتی صورت گرفته است و اکنون هیچ نقطه ممنوعه پروازی در خلیج فارس وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از خرید دومین هواپیمای فلایت چک اطلاع داد و گفت: خرید هواپیمای فلایت چک طی قرارداد با آلمان و در راستای توسعه شبکه وارسی پروازی انجام می گردد.

به گفته امیرمکری، این هواپیما به ارزش 9 میلیارد و 900 هزار دلار خریداری شده است تا پاسخی برای تامین احتیاج هوانوردی کشور باشد.

منبع: توریسم آنلاین

به "افتتاح 25 پروژه در 9 فرودگاه در هفته دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 25 پروژه در 9 فرودگاه در هفته دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید