انگلیس: از تحریم ظریف حمایت نمی کنیم

ایرنا نوشت: یک سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس گفت دولت لندن از قراردادن رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در فهرست تحریم های آمریکا حمایت نمی کند.

انگلیس: از تحریم ظریف حمایت نمی کنیم

وی روز آدینه در گفت وگو با ایرنا گفت: این مهم است که کانال های دیپلماتیک در زمان تنش های فزاینده، باز نگه داشته گردد.

پیش از این اتحادیه اروپا هم بر ادامه همکاری با وزیر امور خارجه ایران تاکید نمود و دبیرکل سازمان ملل متحد از همه طرف ها در همه سطوح خواست تا خویشتنداری حداکثری داشته باشند.

خزانه داری آمریکا که به اتاق جنگ مالی علیه مردم ایران تبدیل شده است، بامداد پنجشنبه اعلام نمود محمد جواد ظریف در فهرست تحریم های این وزارتخانه قرار گرفته است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه دای آمریکا (اوفک) دلیل تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را اجرای مستقیم یا غیر مستقیم دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام نموده است.

ظریف پیشتر (سوم تیر) که احتمال تحریم او را مطرح نموده بودند، در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفته بود: هر کس که من را می شناسد می داند که من یا خانواده ام ملکی در خارج از ایران نداریم. من شخصاً حتی حساب بانکی هم در خارج از ایران ندارم. ایران کل زندگی و تنها تعهد من است. بنابراین، من هیچ مشکل شخصی با تحریم های احتمالی ندارم.

وزیر خارجه ایران اضافه نمود: تنها تأثیرو احتمالاً تنها هدفِ قرار دادن من در فهرست تحریم، محدود کردن توانایی من برای برقراری ارتباط است و شک دارم که این کمکی به کسی بکند. مطمئناً این کار، احتمال تصمیم گیری از روی آگاهی در واشنگتن را محدود خواهد نمود.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "انگلیس: از تحریم ظریف حمایت نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: از تحریم ظریف حمایت نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید