ایجاد یک دوره آموزشی جدید در گردشگری ، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری الزامی می گردد

به گزارش انجمن پارس، مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری از تعریف دوره آموزشی کوتاه مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری و ابلاغ دستور العمل اجرایی آن از سوی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ادارات کل 31 استان کشور اطلاع داد.

ایجاد یک دوره آموزشی جدید در گردشگری ، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری الزامی می گردد

انجمن پارس: زاهد شفیعی با بیان این خبر گفت: دوره مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص برای مدیریت انواع مختلف تاسیسات گردشگری و به عنوان یکی از شرایط لازم برای دریافت کارت مدیریت، بر اساس دستور العمل اجرایی صدور و تمدید کارت مدیران تاسیسات گردشگری، طراحی شده است.

وی با بیان اینکه مخاطبان این دوره، متقاضیان دریافت کارت مدیریت برای انواع تاسیسات گردشگری و کلیه علاقه مندان به آشنایی با این حوزه هستند؛ اضافه نمود: از این پس گذراندن دوره مورد نظر برای متقاضیان حضور در دوره های مدیریت تخصصی تاسیسات گردشگری الزامی است.

شفیعی ادامه داد: مجری دوره آموزشی کوتاه مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری، موسسات آموزشی گردشگری هستند که مجوز برگزاری این دوره را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرفته اند.

مدیر کل آموزش و مطالعات گردشگری همچنین در تشریح جزییات این دوره گفت: مجموع مدت دوره آموزشی کوتاه مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری 184 ساعت شامل 128 ساعت آموزش نظری و 56 ساعت آموزش عملی است.

وی گفت: لازم است حداقل 30 ساعت از آموزش های عملی دوره، با همکاری تشکل های حرفه ای مربوطه در محل تأسیسات گردشگری در حال بهره برداری برگزار گردد، به گونه ای که از 30 ساعت آموزش عملی، برگزاری حداقل یک جلسه در مراکز سرگرمی تفریحی، یک جلسه در واحدهای اقامتی و یک جلسه در واحدهای پذیرایی الزامی است.

شفیعی اعتبار گواهینامه این دوره را از تاریخ صدور به مدت 5 سال بیان کرد و تاکید نمود: لازم است فراگیران پس از اتمام این مدت، در دوره بازآموزی مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری شرکت نمایند.

بعضی از دروس دوره آموزشی کوتاه مدت مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری، عبارتند از: آشنایی با انواع تأسیسات گردشگری، شناخت صنعت گردشگری، مدیریت و سرپرستی در تأسیسات گردشگری، آشنایی با اصول و ابزارهای بازاریابی و تبلیغات، آشنایی مقدماتی با زبان انگلیسی در گردشگری، ایمنی، بهداشت و پیشگیری از حوادث، مهارت های فردی و ارتباطی، قوانین، مقررات و ضوابط تأسیسات گردشگری، آشنایی با طراحی داخلی و تجهیزات تأسیسات گردشگری، مدیریت کیفیت و رضایت مشتریان، گردشگری پایدار و توجهات زیست محیطی و آشنایی با مفاهیم کسب و کارهای مکمل در تأسیسات گردشگری.

منبع: چمدان

به "ایجاد یک دوره آموزشی جدید در گردشگری ، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری الزامی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد یک دوره آموزشی جدید در گردشگری ، مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری الزامی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید