برگزاری 40 مراسم آیینی شب یلدا در 40 نقطه خراسان شمالی

به گزارش انجمن پارس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برگزاری 40 مراسم آیینی ویژه شب یلدا در 40 نقطه از استان اطلاع داد.

برگزاری 40 مراسم آیینی شب یلدا در 40 نقطه خراسان شمالی

به گزارش انجمن پارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیرکل میراث فرهنگی استان اظهار کرد: 40 مراسم آیینی در مکان های وابسته به سازمان میراث فرهنگی شامل سفره خانه ها و تأسیسات گردشگری استان برگزار می گردد.

یزدان پناه با بیان اینکه شب چله به عنوان یک رخداد فرهنگی، همچون سایر آیین ها می تواند به جذب گردشگر یاری کند، اضافه کرد: برنامه های ویژه این شب با همت ادارات شهرستان ها و همکاری گروه های مردمی اجرایی می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی توضیح داد: این مراسم شامل شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، بیان خاطرات گذشته و... با هدف تقویت آیین و رسوم سنتی و قدیمی برنامه ریزی شده است.

او شب چله را یکی از دیرین ترین مراسم بشری عنوان نمود و اضافه کرد: این مراسم امروز به عنوان یک میراث معنوی و ناملموس نسل به نسل به ما ایرانیان منتقل شده که با تمام زیبایی ها و جذابیت هایی که دارد در تحکیم روابط خانوادگی و دوستی ها یاری می نماید.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری 40 مراسم آیینی شب یلدا در 40 نقطه خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 40 مراسم آیینی شب یلدا در 40 نقطه خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید