تاثیر برجام بر اقتصاد ایران در مستند تصمیم های سخت

به گزارش انجمن پارس، مستند بلند تصمیم های سخت با موضوع تأثیر برجام بر اقتصاد ایران و خروج برخی شرکت های بین المللی از ایران آماده نمایش شد.

تاثیر برجام بر اقتصاد ایران در مستند تصمیم های سخت

به گزارش گروه فرهنگی انجمن پارس، به نقل از روابط عمومی خانه مستند، در دو سال اخیر که از تصویب برجام و پس از آن لغو یک جانبه آن توسط آمریکا می گذرد بیش از هر چیز تأثیر این موضوع بر اقتصاد ایران و تعاملات اقتصادی بین ایران و شرکت های بزرگ بین المللی مشهود شد و مستند بلند تصمیم های سخت تأثیر برجام بر اقتصاد ایران طی سال های 1397 و 1398 را به تصویر می کشد.

در این مستند که از مرحله پژوهش تا آماده سازی نهایی بیش از 2 سال زمان صرف آن شده است برای اولین بار برخی مقامات دولتی آلمان و فرانسه با حضور مقابل دوربین درباره تأثیر برجام بر مبادلات اقتصادی با ایران و دلایل خروج بسیاری از شرکت های بین المللی از ایران از ترس تحریم های آمریکا صحبت کرده اند.

در بخشی از مستند تصمیم های سخت شاهدیم که شرکت آلمانی BASF چگونه پس از تصویب برجام وارد بازاراقتصادی ایران می شود و در ادامه به دلیل نقض برجام توسط آمریکا و به پیروی از این کشور با وجود تمایل سران این شرکت مجبور می شود بازار ایران را ترک کند و در بخش دیگری از آن این پرسش بنیادی مطرح می شود که اساساً اقتصاد ایران باید شبیه کشور هایی نظیر کره جنوبی و ژاپن کاملاً جهانی باشد یا اقتصاد درون زا و 2 تفکر اقتصادی بین دولت های نهم و دهم و دولت های یازدهم و دوازدهم از این منظر مورد بررسی قرار می گیرد.

مستند تصمیم های سخت در مدت زمان 52 دقیقه به کارگردانی سیدمهدی حسینی پور و امیر باشتی منفرد و تهیه کنندگی مجید عزیزی تولید شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تاثیر برجام بر اقتصاد ایران در مستند تصمیم های سخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر برجام بر اقتصاد ایران در مستند تصمیم های سخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید