تحرک هواپیمای جاسوسی آمریکا در حریم هوایی تایوان

به گزارش انجمن پارس، وزارت دفاع تایوان از پرواز یک فروند هواپیمای جاسوسی نیروی دریایی آمریکا حاضر در آبهای منطقه بر فراز حریم هوایی تایوان اطلاع داد.

تحرک هواپیمای جاسوسی آمریکا در حریم هوایی تایوان

به گزارش گروه بین الملل انجمن پارس، رسانه های تایوانی از پرواز یک هواپیمای جاسوسی پی سی اوریون نیروی دریایی آمریکا متعلق به ناوگان هفتم نیروی دریایی این کشور در صبح روز شنبه بر فراز آبهای جنوبی تایوان خبر دادند.

به نوشته وبگاه تایوان نیوز این دوازدهین بار است که آمریکا در هفته های اخیر وارد حریم هوایی تایوان شده است. سخنگوی ارتش تایوان با اعلام بحرانی بودن اوضاع در تنگه تایوان گفت که از نزدیک تحولات را زیر نظر دارد و ارتش تایوان آماده واکنش نشان دادن است.

وزارت دفاع تایوان همچنین مدعی شد که در روزهای گذشته ناوهواپیمابر لیائونینگ چین و ناو گروه آن در روزهای گذشته به وسیله دریای چین جنوبی وارد تنگه باشی شدند.

پنجشنبه گذشته نیز ناوچه موشک انداز آمریکایی برای آنچه که تامین امنیت منطقه عنوان شد، از تنگه تایوان عبور کرد.

چین که تایوان را بخشی از سرزمین اصلی خود می داند از تصمیات اخیر آمریکا در حمایت از این کشور از حمله فروش تسلیحات نظامی به تایوان، تردد ناوهای این کشور در آبهای اطراف جزیره و همچنین سفر معاون رئیس جمهور تایوان به واشنگتن در ماه فوریه (بهمن) به شدت عصبانی است. تنش بین چین و تایوان اخیرا بر سر ممانعت پکن از عضویت تایوان در سازمان جهانی بهداشت در بحبوحه بحران کرونا افزایش یافته است. (جزئیات بیشتر)

به دنبال بیانیه اخیر وزارت دفاع تایوان مبنی بر رهگیری ناو هوایپمابر چین و ناوهای همراه آن، یک رسانه انگلیسی زبان چین که معمولات نقطه نظرات دولت این کشور را منتشر میکند، واکنش نشان داد. وبگاه گلوبال تایمز در بخشی از گزارش خود نوشت، تردد این ناوگروه در آب های منطقه در برهه ای اتفاق می افتد که بسیاری از ناوهای هواپیمابر خارجی به واسطه شیوع ویروس کرونای جدید در بندر پهلو گرفته اند که از جمله می توان به ناوهای شارل دوگل فرانسه و ناوهای روزولت، ریگان، وینسون و نیمیتس آمریکا اشاره نمود.

یکی از تحلیلگران امور نظامی چین نیز به گلوبال تایمز گفت: این تردد نشان داد که ارتش چین قادر است در هر زمان و هر جا نیروهای خود را با حفظ قابلیت های رزمی مستقر کند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تحرک هواپیمای جاسوسی آمریکا در حریم هوایی تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرک هواپیمای جاسوسی آمریکا در حریم هوایی تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید