تساوی تیم ملی شطرنج ایران برابر هند در مسابقات جهانی

به گزارش انجمن پارس، تیم ملی شطرنج ایران در دومین رقابت خود در مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی دنیا برای تیم قدرتمند هند به تساوی رسید.

تساوی تیم ملی شطرنج ایران برابر هند در مسابقات جهانی

به گزارش ایرنا از فدراسیون شطرنج، دور دوم مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی دنیا امروز در آستانه قزاقستان برگزار گردید و تیم ملی ایران برابر هند، یکی از تیم های قدرتمند که در رنکینگ فدراسیون دنیای صندلی چهارم را به خود اختصاص داده است، به تساوی دست یافت.

ایران در دور نخست مسابقات نیز با نتیجه 2.5 بر 1.5 مغلوب روسیه شده بود و در دور سوم برابر سوئد قرار می گیرد.

ریز نتایج دیدار ایران و هند به توضیح زیر است:

- ادهیبان یک - پرهام مقصودلو صفر

-کریشنا ساسیکیران صفر - پویا ایدنی یک

-گانگولی 0.5 - محمدامین طباطبایی 0.5

-سدورامان 0.5 - علیرضا فیروزجا 0، 5

دوازدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی دنیا (آقایان و بانوان) از 13 تا 24 اسفندماه در آستانه قزاقستان برگزار می گردد. در این رقابت ها و در بخش مردان 10 تیم به رقابت با یکدیگر می پردازند.

چین (قهرمان دنیا)، آذربایجان (قهرمان اروپا)، ایران (قهرمان آسیا)، آمریکا (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آمریکا)، مصر (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آفریقا، روسیه (براساس نتایج المپیاد 2018)، لهستان (براساس نتایج المپیاد 2018)، انگلیس (براساس نتایج المپیاد 2018)، قزاقستان(کشور میزبان) و هند (تیم منتخب فیده) 10 تیم حاضر در بخش مردان رقابت های تیمی دنیا هستند.

لازم به یادآوری است که نخستین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی دنیا در سال 1985 برگزار گردید. این رقابت ها تا سال 2009 هر چهار سال یکبار برگزار می شد اما از این سال به بعد با تصمیم فیده هر 2 سال یکبار برگزار می گردد.

روسیه با شش بار قهرمانی پیروز ترین تیم این مسابقات است. پس از این تیم چین با دو دوره قهرمانی در رده دوم پرافتخارترین تیمها قرار گرفته است. آمریکا، اوکراین و ارمنستان نیز سابقه یک دوره قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه خود دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تساوی تیم ملی شطرنج ایران برابر هند در مسابقات جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تساوی تیم ملی شطرنج ایران برابر هند در مسابقات جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید