تمجید کی روش از طارمی

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه با آبولا به تمجید از مهاجم ایرانی ریو اوه پرداخت.

تمجید کی روش از طارمی

به گزارش خبرنگاران به نقل از آبولا، همه تساوی خاص یک بر یک پرتغال و ایران را در جام جهانی 2018 روسیه به یاد دارند. هیچ کس فشاری را که روی تیم ملی پرتغال در لحظات سرانجامی بود فراموش نمی کند. تساوی باعث صعود پرتغال به یک هشتم نهایی می شد اما فرصت آخر ممکن بود حذف این تیم را رقم بزند. مهدی طارمی می توانست دروازه پرتغال را باز کند. اگر این اتفاق رخ می داد ایران به دور بعد صعود می کرد نه پرتغال.

این برای نخستین بار بود که پرتغالی ها نام طارمی را شنیدند اما یک سال و دو ماه پس از یک انتقال او با پیراهن ریو اوه برابر اوس در 42 دقیقه هت تریک کرد. بازیکن ایرانی در نخستین بازی اش که در ترکیب اصلی بود سه گل به ثمر رساند. این اتفاق تنها پس از سه بازی در پرتغال رخ داد. او هیچ تجربه ای در اروپا نداشت.

این عملکرد از همه لحاظ برای یک مهاجم درخشان به حساب می آید اما این موضوع کارلوس کی روش را شگفت زده نکرد. سرمربی سابق تیم ملی ایران گفت: طارمی بازیکن توانمندی است و این قدرت را دارد تا در اروپا پیروز عمل کند. او در طول 4 تا 5 سال در ترکیب ثابت تیم ملی بود.

سرمربی کلمبیا ابهامی ندارد که ریو اوه با یک بازیکن خوب قرارداد امضا نموده است. او در سرانجام اظهار کرد: امیدوارم که پیروزیت بیشتری کسب کند. او شایسته همه چیز است و بازیکن عالی است. هرگز بر خوب بودن این بازیکن شکی نداشتم. تنها می توانم نسبت به این لحظه احساس غرور کنم و از او به خاطر همه کارهایی که برای من کرد تشکر کنم. او و دیگر بازیکنان، مرا پدر صدا می کردند و این موضوع باعث می شد احساس راحتی نکنم اما نمی توانم آن را نادیده بگیرم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمجید کی روش از طارمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید کی روش از طارمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید