تیراندازی مرگ بار جدید در تگزاس صدای دموکرات های آمریکا را درآورد

به گزارش انجمن پارس، پس از وقوع تازه ترین تیراندازی آمریکا در غرب تگزاس که به کشته شدن پنج تن و وارد آمدن جراحت به چندین نفر انجامید، کاندیداهای دموکرات ریاست جمهوری خواهان ترتیب دادن اقداماتی جهت مقابله با خشونت اسلحه شدند.

تیراندازی مرگ بار جدید در تگزاس صدای دموکرات های آمریکا را درآورد

بتو اوروک، نماینده سابق حوزه تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا در ویرجینیا خطاب به گروه کوچکی از حامیان خود گفت: نمی دانیم چند نفر کشته شده اند، این را می دانیم که این [وضع] باید در کشور ما متوقف گردد.

این نماینده سابق دموکرات در پیغام توییتری خود نوشت: انگیزه این کار را نمی دانیم. این را می دانیم که: وضعیت افتضاح است.

جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا نیز به حادثه مذکور اینگونه واکنش نشان داد: دل شکسته، رنجور و عصبانی ام. هفته ها پس از فاجعه وحشتناک در ال پاسو، جمع دیگری در تگزاس با خشونت اسلحه ترور شده اند. کافیست؛ ما باید به این اپیدمی سرانجام دهیم. من با آسیب دیدگان همدردی می کنم و از مجریان قانون که در شرایط خطر جوابگو بودند، متشکرم.

سناتور الیزابت وارن نیز طی پیغامش با اظهار دل آزردگی، خواهان اقدام کنگره درخصوص خشونت اسلحه شد و گفت: درخصوص قربانیانِ تازه ترین تیراندازی گسترده در اودیسه و میدلند، بسیار دل آزرده شدم. ما نباید مجبور به زندگی با این ترس و وحشت روزانه و قریب الوقوع باشیم. تا به حال افراد خیلی زیادی را در خشونت های اسلحه از دست داده ایم؛ کنگره باید حالا اقدام کند.

در ادامه واکنش ها، سناتور کاملا هریس در پیغامش آورده است: مردم میدلند و اودیسه در خاطر من هستند؛ سپاس از کسانی که بار نخست به آغوش خطر رفتند.

این سناتور دموکرات کالیفرنیا در ادامه پیغامش نوشت: من از این بیزارم؛ آمریکا از این بیزار است؛ ما باید اقدام کنیم.

اندرو یانگ، دیگر کاندیدای دموکرات انتخابات اظهار کرد: آمریکا، تنها کشوری است که با چنین سطحی از خشونت اسلحه روبرو است. او ضمناً پیغام توییتری اش نوشت: ما تنها کشوری هستیم که با خشونت اسلحه در این سطح درگیریم. دیگر کشورها، به این تراژدی واکنش نشان می دهند و باید ما هم این کار را کنیم. مردم ما، لیاقت بیشتری از این دارند که با ترس کشته شدنِ تصادفی زندگی نمایند. ما بهتر از این هستیم. ما برای بچه هایمان، اقدام بهتری خواهیم کرد.

از سوی دیگر، جان دلنی، نماینده سابق حوزه مریلند در توییتر خود نوشت: یک تیراندازی تراژیک دیگر. باید اقدامی کنیم. آنالیز جامع سابقه افراد در خرید اسلحه، ممنوعیت تسلیحات جنگی، قوانین منع افراد خاص از حمل اسلحه و ...، مردم لایق آن هستند که هنگام رانندگی، رفتن به کلیسا، رفتن به مدرسه و به هر جایی از امنیت برخوردار باشند.

استیو بولاک، فرماندار دموکرات مونتانا که از تازه ترین افراد در لیست کاندیداهای انتخابات به شمار می رود، طی بیانیه اش نوشت که تیراندازی در تگزاس، کمتر از 24 ساعت بعد از آن رخ داد که یک فرد مسلح در آلاباما، 10 نفر را حین بازی فوتبال در دبیرستان زخمی کرد.

او نوشت: شب گذشته 10 نفر در آلاباما مورد تیراندازی قرار گرفتند. حال در می یابیم که امشب در میدلند چه گذشت؛ اما آنچه می دانیم این است که زندگی های بی شماری برای همواره دگرگون شدند. این عادی نیست.

کوری بوکر، سناتور نیوجرسی نیز گزارشی را یادآور شد که نشان می دهد یکی از مجروحان این حادثه، یک بچه 17 ماهه است و وضعیت او پس از تیراندازی در هاله ابهام واقع شده است.

در متن پیغام او آمده است: یک بچه 17 ماهه. بسیار عیبناک است در جامعه ای زندگی می کنیم که این اتفاق رخ می دهد. من با تمام کسانی که در تیراندازی گسترده امروز مورد آسیب واقع شدند، اظهار همدردی می کنم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تیراندازی مرگ بار جدید در تگزاس صدای دموکرات های آمریکا را درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی مرگ بار جدید در تگزاس صدای دموکرات های آمریکا را درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید