حکم قاطع دستگاه قضایی در حمایت از ثبت بیمارستان مسیح کرمانشاه

به گزارش انجمن پارس، رییس اداره حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از صدور رای قاطع دستگاه قضایی در حمایت از میراث فرهنگی در کرمانشاه اطلاع داد.

حکم قاطع دستگاه قضایی در حمایت از ثبت بیمارستان مسیح کرمانشاه

به گزارش انجمن پارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، صدیقه پرواره پنجشنبه 19 تیر 99 گفت: متاسفانه بنای تاریخی بیمارستان مسیح در شهر کرمانشاه طبق آرای دیوان عدالت اداری از ثبت ملی خارج شد و مالک مادی این اثر، قصد تغییر کاربری آن را داشت.

رییس اداره حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: این بنا تاریخی در اثر چندین بار مورد آتش سوزی عامدانه، بخش هایی از آن تخریب شد و در آخرین آتش سوزی عامدانه در اسفند ماه سال گذشته، فرایند پیگیری مجدد آن در دستگاه قضایی شروع شد.

پرواره گفت: در پی اعلام عمدی بودن حریق توسط کارشناسان آتشنشانی، با حمایت های دستگاه قضایی و پیگیری های اداره حقوقی میراث فرهنگی، رای قاطع دستگاه قضایی مبنی بر ثبت مجدد این بنای تاریخی به قید فوریت صادر شده است.

او گفت: طبق این رای، کمیسیون ماده 5 شهرداری و شورای عالی شهرسازی مکلف شده حکم تغییر کاربری ابن بنا را تعلیق کند و از طرف دیگر دانشگاه علوم پزشگی با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی موظفند همه هزینه های مرمتی و حفاظتی را تامین نمایند.

او توضیح داد: همچنین به دلیل محرز بودن آتش سوزی، در این حکم به مالک مادی این اثر اخطار عدم تکرار جرم داده شده است.

پرواره تاکید نمود: باید با استفاده از راهکارهای حقوقی و قانونی زمینه را برای حفاظت و حراست از آثار تاریخی و جلوگیری از سوء استفاده از این آثار فراهم کنیم و از دستگاه قضایی برای صدور رای قاطع در حمایت از میراث فرهنگی تقدیر می کنیم.

بیمارستان مسیح دومین بیمارستان ایران و یکی از بناهای شاخص در استان محسوب می گردد.

منبع: میراث آریا

به "حکم قاطع دستگاه قضایی در حمایت از ثبت بیمارستان مسیح کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم قاطع دستگاه قضایی در حمایت از ثبت بیمارستان مسیح کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید