خبرنگاران طرح اسقاط وسایل نقلیه موتوری به سازمان محیط زیست اعاده شد

تهران- خبرنگاران- طرح جامع اسقاط انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین موتوری از سوی دولت به سازمان حفاظت محیط زیست اعاده شد.

خبرنگاران طرح اسقاط وسایل نقلیه موتوری به سازمان محیط زیست اعاده شد

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، در جلسه تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست که به ریاست معاون کمیسیون برگزار شده بود طرح جامع اسقاط انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین موتوری که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت ارائه شد آنالیز و به درخواست نماینده این سازمان از دستور کار خارج شد تا درصورت ضرورت، پیشنهاد جدید به هیأت دولت ارائه گردد.

آلودگی هوای ناشی از منابع خودرویی در کلان شهرهای کشور به عنوان یکی از معضلات زیست محیطی به شمار می رود. در این میان خودروهای فرسوده با انتشار مضاعف آلودگی هوا و مصرف سوخت بالا نقش غیرقابل انکاری دارند.

برهمین اساس و به منظور حفظ سلامت محیط زیست و کاهش هزینه های بالای مالی ناشی از آلودگی هوا، سازمان حفاظت محیط زیست طرح جامع اسقاط انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین موتوری را تهیه و جهت سیر مراحل آنالیز و تصویب هیأت وزیران ارائه کرد.

همچنین، طرح مربوط در جلسه تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست مطرح و با درخواست نماینده سازمان پیشنهاددهنده به آن دستگاه اعاده شد تا درصورت ضرورت با همکاری وزارت خانه های امور مالی و دارایی، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور، پیشنهاد جدید با رویکرد اصلاح مصوبات فعلی و ارائه راهکارهای جدید، مجدداً به هیأت دولت ارائه گردد.

لازم به ذکر است جلسه تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست به ریاست داود آرین معاون کمیسیون و با حضور نمایندگان وزارت خانه های راه و شهرسازی، کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان های اداری و استخدامی کشور و حفاظت محیط زیست روز دوشنبه 20 خرداد ماه 1398 تشکیل شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طرح اسقاط وسایل نقلیه موتوری به سازمان محیط زیست اعاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح اسقاط وسایل نقلیه موتوری به سازمان محیط زیست اعاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید