خبرنگاران یونهاپ: تحریم ایران کار شرکت های پتروشیمی آسیا را مختل نموده است

پکن-خبرنگاران- خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرد که تحریم ایران از سوی آمریکا کار را برای شرکت های پتروشیمی آسیا از جمله شرکت های کره ای سخت نموده است.

خبرنگاران یونهاپ: تحریم ایران کار شرکت های پتروشیمی آسیا را مختل نموده است

این خبرگزاری روز آدینه در گزارشی خاطر نشان کرد که آمریکا از یک سو ایران را مورد تحریم قرار داده و از طرف دیگر با چین درگیر یک نبرد تجاری تمام عیار شده است و این یک چالش بزرگ بر سر راه فعالیت شرکت های پتروشیمی کره جنوبی است.

یونهاپ می نویسد که کره جنوبی میخواهد برای توسعه صنعت پتروشیمی تا سال 2023 میلادی 12 میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کند اما به هر صورت تحریم های ایران و جنگ تجاری آمریکا با چین مشکل ساز شده است.

هونگ نام کی وزیر اقتصاد کره جنوبی به این خبرگزاری گفته است که کشورش به دنبال افزایش درامدهای مالیاتی است تا به این شکل به بخش پتروشیمی و احیای این صنعت یاری گردد.

این خبرگزاری گزارش کرد که پالایشگاه های کره جنوبی بشدت به واردات نفت بخصوص نفت سبک از ایران برای فراوریات پتروشیمی وابسته هستند ولی خروج آمریکا از برجام و تحریم های این کشور علیه ایران کار را برای آنها بسیار سخت نموده است.

گزارش حاکی است که وزیر اقتصاد کره جنوبی با شماری از مسئولان شرکت های نفتی و پتروشیمی کره جنوبی دیدار نموده و آنها از سرانجام یافتن ذخایر نفت سبک خریداری شده از ایران ابراز نگرانی نموده اند و گفته اند که صنعت پتروشیمی برای اقتصاد کره جنوبی حیاتی است و باید برای جلوگیری از افول این صنعت هر کوشش لازم را پیگیری کرد.

صنعت پتروشیمی کره جنوبی بیش از 6 درصد از فراوری کشور و همچنین بیش از 8 درصد از صادرات را به خود اختصاص می دهد و شرکت های ذی ربط بشدت از تحریم های آمریکا علیه ایران و فشارهای وارده به این صنعت ابراز نگرانی نموده و خواهان حمایت دولت شده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران یونهاپ: تحریم ایران کار شرکت های پتروشیمی آسیا را مختل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یونهاپ: تحریم ایران کار شرکت های پتروشیمی آسیا را مختل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید