دولت هادی، رسما امارات را مسئول کودتای عدن توصیف کرد

دولت منصور هادی بعد از نشست کابینه وزیران طی بیانیه ای امارات را عامل درگیری ها و کودتای شهر عدن دانست و خواهان مقابله با شورش مسلحانه در این شهر شد.

دولت هادی، رسما امارات را مسئول کودتای عدن توصیف کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شورای وزیران دولت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن از امارات عربی متحده خواست دست از کودتا و حمایت شورشیان در جنوب یمن بردارد.

کابینه دولت منصور هادی بعد از ظهر سه شنبه (29 مرداد) با مشارکت همه وزرا در ساختمان سفارت این دولت در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی جلسه فوق العاده تشکیل داد و ضمن معرفی ابوظبی به عنوان مسئول کودتای شهر عدن، بر ضرورت مقابله با شورش مسلحانه با همه ابزارهایی که مورد تأیید قانون اساسی است، تأکید کرد.

این شورا در بیانیه ای که بعد از سرانجام این نشست قرائت شد، تأکید کرد که مقابله با شورشیان تحت امر امارات باید تا زمانی که این شورش سرانجام یافته و اوضاع در شهر عدن، پایتخت موقت دولت منصور هادی به حالت عادی برگردد، ادامه یابد.

شهر عدن (جنوب یمن) نوزدهم مرداد ماه بعد از چهار روز درگیری بین نیروهای دولت منصور هادی نیروهای کمربند امنیتی وابسته به شورای انتقالی جنوب که از حمایت امارات برخوردار است، به دست این شورا افتاد. این شورا خاطرنشان کرد که هرگز از این شهر عقب نشینی نخواهد کرد (جزئیات بیشتر).

شهر عدن در جنوب غربی یمن

به گزارش خبرگزاری سبا یمن (وابسته به دولت هادی)، کابینه دولت منصور هادی همچنین در بیانیه امروز خود از عربستان سعودی به دلیل کوشش هایش و حمایت از این دولت قدردانی نموده و از ریاض خواست به کوشش هایش جهت سرانجام شورش مسلحانه ادامه دهد.

دولت منصور هادی در حالی از عربستان سعودی تقدیر می نماید که ریاض به عنوان متحد این دولت، آنگونه که بعضی از وزرای منصور هادی انتظار داشتند، از پایتخت موقت در برابر شورش نیروهای امارات حمایت ننموده است. گذشته از آن، شورای انتقالی شنبه این هفته، درخواست ریاض برای خروج از عدن را کاملا رد کرد و گفت که هرگز از مراکز نظامی و امنیتی خارج نخواهند شد.

شورای وزیر دولت منصور هادی در بیانیه خود ضمن درخواست حمایت از جامعه بین الملل، از همه جریان های سیاسی و اجتماعی در یمن خواسته است، که حول این دولت به ریاست منصور هادی گرد آمده و از آن حمایت نمایند.

شورای انتقالی جنوب از زمان سیطره بر عدن، همه مراکز دولتی و وزارت خانه ها را به کنترل خود درآورده است و اعلام نموده ست که باید در قدرت و دولت مشارکت داشته باشد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "دولت هادی، رسما امارات را مسئول کودتای عدن توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت هادی، رسما امارات را مسئول کودتای عدن توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید