ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است

به گزارش انجمن پارس، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه با اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی وضعیت هویتی حدود بیش از یک میلیون نفر از این فرزندان معین تکلیف می شود، اظهار کرد: همچنین در کاهش آسیب های اجتماعی موثر خواهد بود.

ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با انجمن پارس ضمن تشکر از مورد توجه قرار دریافت تصویب لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان و قوه مجریه گفت: ما در بررسی و برطرف ایرادات این لایحه شاهد همکاری خوبی از سوی شورای نگهبان بودیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم با اجرایی شدن این لایحه تکلیف وضعیت حدود بیش از یک میلیون فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از نظر قانونی تعیین تکلیف شده و دغدغه مادران ایرانی دارای چنین فرزندان در این زمینه برطرف شود. امیدواریم پس از این که شرایط آنها از سوی مراجع ذی صلاح تایید شد تابعیت ایرانی خود را دریافت کرده و به عنوان نیرو و سرمایه های انسانی برای ایران مفید واقع شوند.

ذوالقدر بیان نمود: اجرایی شدن این لایحه و تعیین تکلیف وضعیت هویتی این افراد می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی نیز گامی موثر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید