روس ها به جاسوسی متهم شدند

به گزارش انجمن پارس، بازرسان اتحادیه اروپا در مصاحبه با نیویورک تایمز مدعی شده اند که کمپین جدید روس ها شباهت زیادی به عملکرد آنها در سناریوهای قبلی و به ویژه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا دارد.

روس ها به جاسوسی متهم شدند

برای مثال چندین وبگاه سیاسی در ایتالیا از امضای الکترونیکی مشابه با سایت های هوادار کرملین استفاده می نمایند و گروه هایی در آلمان نیز داده های خود را روی سرورهای مورد استفاده هکرهای روسی ذخیره نموده اند که به هدف دریافت کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا متهم هستند.

هرچند اتحادیه اروپا مستقیما کرملین را در این زمینه متهم ننموده اما دستگاه سیاست خارجی روسیه از مدت ها قبل به انتشار عامدانه اطلاعات نادرست متهم شده و شبکه های اجتماعی نیز با توجه به کاربران بی شمار امکان پیاده سازی این سیاست در مقیاس گسترده را فراهم می نماید. برای مثال فیسبوک در سال 2017 از یافتن شواهدی در خصوص مداخله گروه های منتسب به این کشور در انتخابات 2016 آمریکا اطلاع داد.

به باور بازرسان اتحادیه اروپا مجموعه ای از حساب های کاربری در توییتر و فیسبوکمشغول انتشار محتوای کذب و تفرقه افکن در خصوص این اتحادیه، ناتو، مهاجران و غیره هستند. قبلا در یک گزارش دیگر به استفاده این گروه ها از همه پلتفرم های اجتماعی برجسته از جمله توییتر، یوتیوب و غیره اشاره شده بود.

با توجه به تاثیر چشمگیر این گروه ها در تغییر دیدگاه کاربران فیسبوک مرکز عملیاتی را برای مبارزه با انتشار اخبار جعلی و جلوگیری از اثرگذاری منفی این گروه ها بر انتخابات مجلس اروپا ایجاد نموده که تا کنون به حذف 118 حساب کاربری و صفحه جعلی روسی منجر شده است. کمیسیون اتحادیه اروپا برای جلوگیری از انتشار سازمان یافته اخبار دروغین، شبکه های اجتماعی پرهوادار را به ارائه گزارش درباره عملکرد خود موظف نموده است.

دیجیاتو

منبع: انتخاب

به "روس ها به جاسوسی متهم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها به جاسوسی متهم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید