سازمانی که متولی کار در زمینه توسعه فناورانه باشد، نداریم

رئیس جهاد دانشگاهی گفت:هنوز در کشور سازمانی که متولی کار کردن در زمینه توسعه فناورانه باشد، وجود ندارد اما مدیرانی هستند که این ریسک را می پذیرند.

سازمانی که متولی کار در زمینه توسعه فناورانه باشد، نداریم

به گزارش خبرنگاران، سید حمیدرضا طیبی امروز، (چهارشنبه 24 بهمن ) در مراسم افتتاح مجتمع پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از زمان تأسیس تا کنون، توسعه علمی، فناورانه و تجاری سازی دستاوردهای خود را با هدف متکی کردن صنعت کشور به فراوریات داخلی ادامه داده است، زیرا صنعت کشور باید متکی بر فراوری ملی و فراوری ملی باید متکی بر علم و فناوری داخل باشد.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور باید به یک اقتصاد مولد و دانش بنیان تبدیل گردد، اضافه نمود: با توجه به اینکه صنعت نفت یکی از مهمترین صنایع کشور است، جهاد دانشگاهی این صنعت را یکی از زمینه های اصلی فعالیت های خود قرار داده است و خوشبختانه جهاد دانشگاهی تا به امروز اقدامات بسیار ارزشمندی در توسعه فناورانه صنعت نفت انجام داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه به دنبال ارتقا فعالیت ها در زمینه توسعه فناورانه صنعت نفت هستیم، توضیح داد: ساخت تجهیزات در حوزه بازرسی نفت، ساخت مته های حفاری، مواد شیمیایی، تجهیزات برق و الکترونیکی از جمله اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه فناورانه بوده است.

طیبی بیان کرد: یکی از واحدهای بسیار خوب در جهاد دانشگاهی در بحث توسعه فناورانه صنعت نفت، سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان است که در زمینه توسعه فناورانه گام های بسیار خوبی برداشته است و علت آن نیز پذیرش ریسک کار کردن در این حوزه از سوی مدیران این سازمان است.

وی ادامه داد: هنوز در کشور سازمانی که متولی کار کردن در زمینه توسعه فناورانه باشد، وجود ندارد اما مدیرانی هستند که این ریسک را می پذیرند. در این زمینه جهاد دانشگاهی نیز بر این معتقد است که باید پاسخ معقولی را به این ریسک ها بدهد و خوشبختانه در این زمینه گام های اساسی برداشته شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: برای حل مسائل کشور چاره ای نداریم جز آنکه بر توان داخلی متکی باشیم و در این زمینه مدیریت ارشد کشور باید از توسعه فناورانه در بخش های مختلف حمایت کند.

به گزارش خبرنگاران، مجتمع پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان امروز (چهارشنبه، 24 بهمن ) با حضور رئیس جهاد دانشگاهی و قائم مقام معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری خوزستان، افتتاح شد.همچنین مرکز فراوری فرآورده های شیمیایی با هدف فراوری محصولات پرکاربرد به ویژه محصولات پزشکی و صنایع نفت افتتاح شد. اولین محصول فراوریی این مرکز ژل سونوگرافی و دومین محصول فراوریی محلول ایزوتون خواهد بود.این مرکز بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است تا سرانجام سال 98 تنوع محصولات خود را به 10 قلم کالای کاربردی برساند.مرکز خدمات تخصصی بازرسی نیز دیگر مرکزی بود که امروز افتتاح شد. این مرکز به درخواست شرکت ملی مناطق نفت خیز از واحد ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران تأسیس شد. واحد بازرسی، واحد طراحی و واحد دانش فنی و مهندسی معکوس ساخت از جمله واحدهای مستقر در این مرکز هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سازمانی که متولی کار در زمینه توسعه فناورانه باشد، نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمانی که متولی کار در زمینه توسعه فناورانه باشد، نداریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید