سفارت بریتانیا در تهران: سطح کلی نیروهای ما در خلیج فارس افزایش نمی یابد

به گزارش انجمن پارس، سفارت بریتانیا در تهران اعزام کشتی های این کشور به خلیج فارس را در راستای یک رویه چرخشی برشمرد و مطرح کرد: برخلاف آنچه بعضی رسانه ها مطرح کردند، سطح کلی نیروهای ما در خلیج فارس افزایش نمی یابد.

سفارت بریتانیا در تهران: سطح کلی نیروهای ما در خلیج فارس افزایش نمی یابد

به گزارش گروه سیاست خارجی انجمن پارس، سفارت بریتانیا در تهران با اشاره به یادداشت منتشر شده وزارت دفاع این کشور درباره کشتی هایی که راهی خلیج فارس هستند، امروز (چهارشنبه) در صفحه توئیترش نوشت: این یادداشت منتشر شده توسط وزارت دفاع بریتانیا نشان می دهد کشتی هایی که راهی خلیج فارس هستند مطابق یک رویه چرخشی معین جایگزین کشتی های دیگر می شوند. بنابراین، سطح کلی نیروهای ما در منطقه - بر خلاف آنچه بعضی رسانه ها القاء نموده اند- افزایش نمی یابد.

به گزارش فارس، وزارت دفاع بریتانیا دیروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای، تأکید کرد که حضور نظامی انگلیس در منطقه خلیج فارس امری دیرینه است و با تنش های اخیر در این منطقه ارتباطی ندارد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما حدودا 1200 نیروی نظامی انگلیسی در آن منطقه داریم و به کاهش تنش در خلیج [فارس] و حفظ آزادی تردد به وسیله این منطقه متعهد هستیم.

این بیانیه می افزاید: ما مرتبا تعداد کشتی های ناوگان سلطنتی و ناوگان کمکی سلطنتی را مورد بازنگری قرار می دهیم. وقوع مواردی که شروع مأموریت یک کشتی با اواخر مأموریت یک کشتی همپوشانی داشته باشد، امر غیرمعمولی نیست. این حرکات که از مدت ها پیش برنامه ریزی شده ، نشانگر هیچگونه تقویت موضع انگلستان در این منطقه نبوده و استقرار های روتین و معمولی است.

ارتش انگلیس در حال حاضر در منطقه 2 ناوچه مستقر دارد و اعلام شده که ناوچه سومی نیز برای حضور در خلیج فارس، راهی منطقه شده است.

به گزارش فارس، سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز دیروز (سه شنبه) در اظهاراتی درباره اعزام سومین کشتی جنگی و یک نفتکش این کشور به خلیج فارس گفته بود: ما حضور دائمی در منطقه داریم. (اینجا بخوانید)

شبکه اسکای نیوز (+) اخیراً به نقل از منابع دولتی گزارش داد که انگلیس تصمیم گرفته حضور نظامی خود در خلیج فارس را افزایش داده و به زودی ناوشکن اچ. ام. اس. دانکن را در منطقه مستقر می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سفارت بریتانیا در تهران: سطح کلی نیروهای ما در خلیج فارس افزایش نمی یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت بریتانیا در تهران: سطح کلی نیروهای ما در خلیج فارس افزایش نمی یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید