سفر ترامپ به لهستان و دانمارک

به گزارش انجمن پارس، رئیس جمهور آمریکا میخواهد طی روزهای 31 آگوست تا 3 سپتامبر از کشورهای لهستان و دانمارک دیدن کند.

سفر ترامپ به لهستان و دانمارک

به گزارش گروه بین الملل انجمن پارس به نقل از رویترز، کاخ سفید روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام نمود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا ترامپ طی روزهای 31 آگوست تا 3 سپتامبر (9 تا 12 شهریور) از لهستان و دانمارک دیدن خواهند کرد.

کاخ سفید اضافه کرد: ترامپ و ملانیا در مراسم ویژه هشتادمین سالگرد شروع جنگ جهانی دوم در شهر ورشو پایتخت لهستان شرکت خواهند کرد.

ترامپ در اظهاراتی در جمع انجمن پارس گفت: منتظر دیدن از لهستان هستم. مردم لهستان را دوست دارم.

ترامپ پیش از این در جولای 2017 یعنی چند ماه پس از ورود به کاخ سفید به لهستان سفر نموده بود. دیدار جدید ترامپ از لهستان در حالی برگزار خواهد شد که آمریکا با افزایش تعداد نظامیان خود در این کشور موافقت نموده است.

کاخ سفید در ادامه اضافه کرد: ترامپ در دانمارک نیز در یک سری از نشست های دوجانبه شرکت خواهد نمود و با رهبران تجاری این کشور دیدار می نماید.

دفتر نخست وزیر دانمارک نیز اعلام نموده است که سفر ترامپ برای روزهای 2 و 3 سپتامبر (11 و 12 شهریور) برنامه ریزی شده است.

نخست وزیر دانمارک با انتشار بیانیه ای اعلام نمود: آمریکا مهمترین و قوی ترین متحد دانمارک در ناتو به شمار می رود. سربازان ما، شانه به شانه در عرصه های مهم جهانی حضور دارند و از امنیت اروپا دفاع خواهند کرد.

ترامپ فشار زیادی را به کشورهای عضو ناتو وارد نموده است تا بیش از 2 درصد فراوری ناخالص داخلی خود را صرف هزینه های نظامی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سفر ترامپ به لهستان و دانمارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر ترامپ به لهستان و دانمارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید