طرح مشارکت مردم در سرمایه گذاری حوزه گردشگری

به گزارش انجمن پارس، در حال حاضر وزارتخانه جدید کوشش دارد تا با استفاده از سرمایه گذاری بیرونی از سرمایه مردم استفاده و آنها را به بخش هایی همچون احیای بناهای تاریخی، گسترش بوم گردی ها و بوتیک هتل ها تزریق کند.

طرح مشارکت مردم در سرمایه گذاری حوزه گردشگری

علی اصغر مونسان؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: جهت رو به رشد گردشگری ادامه خواهد داشت و در بعد گردشگری داخلی و خارجی کوشش داریم حجم زیاد سرمایه گذاری که در بخش گردشگری کشور در حال اجرا است، ادامه پیدا کند و بتوانیم تعداد زیادی از پروژه ها را تا انتها دولت دوازدهم به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه به رغم شرایط موجود در حوزه صنایع دستی روند رشد صادرات را داریم، مطرح نمود: اجرای طرح تجاری سازی صنایع دستی را آغاز نموده ایم و روی ارتقای بسته بندی و برندسازی و طراحی مبتنی بر سلیقه بازار، کار می کنیم به ویژه در کاربردی کردن صنایع دستی تا بازار هم گسترش پیدا کند. مونسان گفت: امیدوارم بتوانیم با استفاده از سرمایه گذاری بیرونی از سرمایه مردم استفاده کنیم.

آنها در امر احیای بناهای تاریخی مشارکت نمایند و کسب وکارهای جدید را شکل دهیم و شغل برای جوانان ایجاد گردد. وی اضافه نمود: برای مشارکت مردم طرح های الگویی داریم. بوم گردی ها را گسترش بیشتری می دهیم تا شغل بیشتری ایجاد گردد و موضوع جدید بوتیک هتل ها را که در آن بناهای تاریخی ما به فضاهای اقامتی تبدیل می شوند، اجرا می کنیم که این مورد استقبال جدی گردشگران خارجی و داخلی است و همراه با بوم گردی توسعه خواهد داشت.

منبع: دنیای سفر

به "طرح مشارکت مردم در سرمایه گذاری حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مشارکت مردم در سرمایه گذاری حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید