ماجرای هکر 1 میلیون دلاری سیلیکون ولی چیست؟

یک هکر حرفه ای موفق شده موبایل های چندین مدیر اجرایی سیلیکون ولی را به وسیله حساب های کاربری آنان هک کند. این هکر که نیکولاس ترگویا نام دارد از مدتی پیش تحت تعقیب بود و بالاخره دستگیر شده است.

ماجرای هکر 1 میلیون دلاری سیلیکون ولی چیست؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نیکولاس تریگویا موفق شده بیش از 1 میلیون دلار از حسابهای رمزنگاری مجازی را سرقت کند. جالب است بدانید که قربانی می گوید سرقت این حساب ها را با هدف صرف پرداخت هزینه های تحصیلات دخترانش انجام داده است.

رابرت راس یکی از قربانیان این هکر سرشناس مدتی پیش متوجه شد که موبایلش به طور ناگهانی در 26 اکتبر سیگنال خود را از دست داد. او سپس به یک فروشگاه اپل رفت و درخواست کرد که موبایلش را تعمیر نمایند. اما او از این موضوع غافل بود که همین اتفاق یاری نموده هکرها حسابش را کاملا خالی نمایند. حسابی که رقم هنگفت 500 هزار دلار را در خود جا داده بود.

دادستان این پرونده می گوید این هکر باهوش موفق شده تلفن همراه چندین مدیر سیلیکون ولی را نیز هک کند اما پیش از سرقت اطلاعات شناسایی شده است.

ارین وست، معاون وکلای محلی شهرستان سانتا کلارا، گفت: این موج جدیدی از جرم است. درواقع این یک راه جدید برای سرقت پول است که در آن سارقین افرادی را هدف می گیرند که حسابهایی رمز نگاری شده دارند.

طبق اسناد دادگاه، این مجرم متهم به ارتکاب 21 جرم شده که شامل سرقت هویت، تقلب، اختلاس و دیگر جرایمی است که به نوعی خطرناک محسوب می شوند.

این هکر پول سرقتی را صرف هزینه های کالج دخترانش نموده است و بخشی از آن را نیز در مبادلات رمز نگاری شده ایالات متحده سرمایه گذاری نموده است.تا این لحظه مقامات قضایی موفق شدند تنها 300 هزار دلار از هارد دیسک کامپیوتروی بازیابی نمایند، اما بقیه پولها از دست رفته است و بازیابی این پولها نیز مشکل به نظر می رسد.

منبع: انتخاب

به "ماجرای هکر 1 میلیون دلاری سیلیکون ولی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای هکر 1 میلیون دلاری سیلیکون ولی چیست؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید