مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه: گرد و غبار پدیده ای فرامرزی است

موسوی گفت: گرد و غبار پدیده ای فرامرزی است که برای مقابله با آن نیازمند راه چاره های چند بخشی و فرا بخشی هستیم.

مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه: گرد و غبار پدیده ای فرامرزی است

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرنگاران؛ سید علی محمد موسوی مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه در نشست تخصصی مشورتی در زمینه همکاری های منطقه ای برای ایجاد تاب آوری در برابر حوادث تدریجی شامل طوفان های گرد و غبار و مدیریت اطلاعات برای مقابله با حوادث فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه که امروز برگزار گردید، اظهار کرد: مساله گرد و غبار در ایران و خارج از مرزها به چالش بزرگی در سال های اخیر تبدیل شده است.

وی اضافه نمود: بیش از 170 روز در سال طوفان های گرد و غبار در مناطق جنوب غربی و جنوب شرقی کشور به دلیل خشکسالی های طولانی و تغییرات اقلیم و در عین حال توسعه ناپایدار این مناطق و همچنین استفاده ناپایدار از منابع آبی و زمینی و نبود سیاست های درست محیط زیستی اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: در هنگام وقوع پدیده گرد و غبار، بیمارستان ها به حالت آماده باش در می آیند و مدارس تعطیل می شوند و یک پوشش ضخیمی از گرد و غبار روی سطح شهر می نشیند.

مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه با بیان اینکه گرد و غبار پدیده ای فرامرزی است که برای مقابله با آن نیازمند راهکار های چند بخشی و فرا بخشی هستیم, گفت: مقابله با این پدیده از توان یک کشور خارج است و نیازمند هماهنگی میان تمامی گروه های متاثر از آن است .

در حال تکمیل...

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه: گرد و غبار پدیده ای فرامرزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل امور بین المللی محیط زیست وزارت امور خارجه: گرد و غبار پدیده ای فرامرزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید