موزه منطقه ای خلیج فارس سال جاری به بهره برداری خواهد رسید

به گزارش انجمن پارس، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ضمن بازدید از پروژه موزه منطقه ای خلیج فارس گفت: برای تکمیل این موزه تامین اعتبار شده و سال جاری به بهره بردای خواهد رسید.

موزه منطقه ای خلیج فارس سال جاری به بهره برداری خواهد رسید

به گزارش انجمن پارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر، محمد حسین ارسطو زاده سرپرست این اداره کل در این بازدید گفت: این موزه در محل کنسولگری انگلیس، واقع در منطقه دوم دریایی و به صورت مشارکتی در مراحل سرانجامی خود است و طبق برنامه زمان بندی به زودی به موزه های استان اضافه خواهد شد.

ارسطوزاده مراحل باقی مانده در این موزه را شامل تکمیل طرح داخلی، طراحی و چیدمان ویترین ها و اشیا، آماده سازی فضای نمایشگاهی و تکمیل بخشی از تاسیسات برشمرد و افزود: این مراحل حساس است و به همین جهت بیشترین نظارت ممکن را در این زمینه داریم و امیدواریم با توجه به برنامه زمان بندی سال جاری به اتمام برسد.

ارسطوزاده همچنین درباره مشخصات این موزه گفت: این موزه با مساحتی بالغ بر 1500 مترمربع در دو طبقه و با بیش از 350 شیء تاریخی و همچنین سالن نمایشگاهی، پذیرایی و کافی شاپ می تواند بستر مناسبی را برای جذب هر چه بیشتر گردشگر داشته باشد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر با بیان اینکه موزه منطقه ای فاز یک خواهد بود، تشریح کرد: فاز دوم این منطقه با توجه به اعتبارات مصوب در سفر ریاست جمهوری به بوشهر صورت خواهد پذیرفت که شامل فضای سبز و همچنین ساماندهی محوطه به صورت چند منظوره خواهد بود.

ارسطوزاده در سرانجام با اشاره عمارت کلاه فرنگی نیز گفت: این عمارت که در فاصله نزدیکی از موزه منطقه ای قرار گرفته نیز در برنامه مطالعاتی برای مرمت قرار خواهد گرفت و به عنوان یک موزه در کنار موزه منطقه ای به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

منبع: میراث آریا

به "موزه منطقه ای خلیج فارس سال جاری به بهره برداری خواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه منطقه ای خلیج فارس سال جاری به بهره برداری خواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید