نخستین داروی عقب انداختن عادت ماهیانه

به گزارش انجمن پارس، نُرِتیستِروُن نوع آزمایشگاهی یک هورمون است که به طور طبیعی در بدن وجود داشته و متعلق به گروه هورمون های موسوم به پروژسترون است.

نخستین داروی عقب انداختن عادت ماهیانه

زنان حالا می توانند از داروخانه قرص عقب انداختن عادت ماهیانه بخرند.

این قرص که با نام نُرِتیستِروُن به بازار عرضه شده، تنها با نسخه پزشک قابل خریدن است که قبلا به وسیله خدمات پزشکی آنلاین و با سفارش قبلی از داروخانه خریداری می شد.

این قرص باید سه روز پیش از آغاز عادت ماهیانه خورده گردد تا تاثیر کند. بدین صورت، عادت ماهیانه به مدت سه روز عقب خواهد افتاد. این دارو برای زنانی که قرص ضدبارداری مصرف می نمایند، مناسب نیست.

نُرِتیستِروُن نوع آزمایشگاهی یک هورمون است که به طور طبیعی در بدن وجود داشته و متعلق به گروه هورمون های موسوم به پروژسترون است. این هورمون، همچنین، در قرص های کوچک و نیز قرص های ترکیبی ضد بارداری به کار می رود.

دکتر پیکسی مک کِنا، دکتر عمومی و مدیر یک کلینیک پزشکی در لندن می گوید: قرص عقب انداختن قاعدگی به زنان گزینه بیشتری در خصوص روز آغاز عادت ماهیانه شان می دهد. پیش از مصرف هر دارویی، فرد باید بروشور اطلاعاتی مربوط به آن را بخواند، و من همواره توصیه می کنم هرگونه سوال یا نگرانی را با پزشک یا متخصص درمیان بگذارید. این قرص، یک داروی ضد بارداری نیست.

دراین میان، دکتر لوسیندا فارمِر، سخنگوی نهاد بهداشت جنسی و فراوری مثل گفت: هرچند عقب انداختن قاعدگی می تواند یک گزینه مورد توجه باشد، اما بسیاری از روش های ضد بارداری خود باعث شرایطی موسوم به اَمِنُریا می گردد که قاعدگی را بند می آورد و درنتیجه، مصرف نُرِتیستِروُن اضافه بر آن لازم نیست.

فارمر اضافه نمود: تصور نمی گردد استفاده مرتب نُرِتیستِروُن بر دارو های ضد بارداری تاثیری داشته باشد، بنابراین، زنان می توانند با خیال راحت این دارو را همراه با دارو های ضد بارداری مصرف نمایند.

اداره بهداشت عمومی بریتانیا، اما، می گوید زنانی که قرص های ترکیبی ضد بارداری مصرف می نمایند، باید برای عقب انداختن عادت ماهیانه شان، درعوض یک هفته فاصله میان دو بسته قرص، آن ها را بدون وقفه مصرف نمایند.

اگر مطمئن نیستید چه نوع قرصی مصرف می کنید، یا از مصرف کدام قرص خودداری کنید، با مدیر داروخانه تان، پزشک تان یا کلینیک ضدبارداری محله تان مشورت کنید. از مصرف بیش از دوبسته قرص بدون وقفه خودداری کنید مگر به تجویز پزشک.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "نخستین داروی عقب انداختن عادت ماهیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین داروی عقب انداختن عادت ماهیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید