نمایش 11هزار کیلومترِ تاریخی از امروز آغاز می شود

به گزارش انجمن پارس، پخش زنده برنامه 11هزار کیلومتر در خانه، سفر به میراث جهانی با معرفی 24 اثر جهانی ایران از امروز (دوشنبه، هشتم اردیبهشت) در درگاه الکترونیکی به نشانی www.tva.tv در دسترس است.

نمایش 11هزار کیلومترِ تاریخی از امروز آغاز می شود

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور با اعلام این خبر گفت: بازدیدکنندگان این برنامه می توانند تا چهارم خرداد هر روز از ساعت 16:30 به مدت 90 دقیقه به تماشای روایت فرهنگی 24 اثر تاریخی فرهنگی کشورمان که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است بنشینند.

او با بیان این که این برنامه در شب های قدر به معرفی معماری و فضای معنوی حرم مطهر امام رضا (ع) اختصاص یافته است، افزود: در این طرح با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایکوم ایران و گروه گردشگری مارکوپولو انجام می شود و 24 اثر جهانی در قالب تورگردشگری به علاقه مندان معرفی می شود.

طالبیان ادامه داد: بخش نخست این برنامه به معرفی پایگاه تاریخی چغازنبیل اختصاص دارد که از جمله نخستین آثار ثبت شده کشورمان است که در سال 1979 به همراه دو اثر تاریخی میدان امام اصفهان (نقش جهان) و تخت جمشید در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نمایش 11هزار کیلومترِ تاریخی از امروز آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش 11هزار کیلومترِ تاریخی از امروز آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید