نکته بهداشتی: خریدن خواروبار سالم

به گزارش انجمن پارس، خرید خواروبار حتی برای افراد بسیار منظم می تواند کار مسئله ای باشد.

نکته بهداشتی: خریدن خواروبار سالم

غذاهای ناسالم وسوسه برانگیز ممکن است به سبد خرید هر کسی راه یابند و سلامت شما را به خطر بیندازند.

یک راه ساده برای حل این مشکل این است که یک فهرست خرید برای خودتان ترتیب دهد. با این کار می توانید به راحتی درون فروشگاه بگردید و گزینه های سالم را بخری.

این فهرست خرید فقط به یادآوری اقلامی که می خواهید بخرید، یاری نمی کند، بلکه جلوی میل ناگهانی به خرید اقلام ناسالم را می گیرد و باعث صرفه جویی در هزینه ها می گردد. با داشتن فهرست خرید می توانید حتی در هنگامی که وقت کافی ندارید، مواد مغذی برای یک هفته تان بخرید.

آنالیز ها نشان داده اند که استفاده از فهرست خرید در خواروبارفروشی می تواند به انتخاب غذاهای سالم تر و حتی کاهش وزن بینجامد.

برای تهیه فهرست خرید باید برنامه ای برای تهیه غذاها در طول هفته داشته باشید تا بر اساس آن مواد مغذی را انتخاب کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

خالی بودن یخجال، فریزر یا کابینت از مواد غذایی سالم ممکن است به خصوص اگر برنامه کاری فشرده داشته باشید، به خریدن فست فودهای ناسالم بینجامد.

آنالیز ها در این مورد هم نشان داده اند که برنامه ریزی قبلی برای وعده های غذایی به رژیم غذایی کلی سالم تری بینجامد و از اضافه وزن جلوگیری کند. افرادی که از قبل برنامه غذایی دارند، بیشتر غذا را در خانه می پزند و ثابت شده است که پختن غذا در خانه با کیفیت بهتر رژیم غذایی و میزان کمتر چربی در بدن همراهی دارد.

  • چطور هوشمندانه مواد غذایی را بخریم؟

منبع: همشهری آنلاین

به "نکته بهداشتی: خریدن خواروبار سالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته بهداشتی: خریدن خواروبار سالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید