واکنش ترامپ به انفجار اخیر اتمی در روسیه

به گزارش انجمن پارس، ترامپ به تازگی مدعی شده که آمریکا، چیزهای زیادی از انفجار مرگ بار اخیر یک موشک در روسیه می آموزد. گفته می گردد انفجار مذکور، منجر به افزایش میزان تشعشعات رادیواکتیو در منطقه شده است.

واکنش ترامپ به انفجار اخیر اتمی در روسیه

به گزارش انجمن پارس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیترش نوشت: آمریکا از انفجار موشکی که در روسیه رخ داد، بسیار می آموزد؛ ما تکنولوژی مشابه و با این حال، پیشرفته تری داریم. اسکای فال روس، مردم را درخصوص جو اطراف تاسیسات و مناطقی دوردست تر، نگران ساخته؛ این خوب نیست!

کارشناسان، انفجار مذکور را که به کشته شدن دست کم پنج نفر انجامید، به یک موشک کروز هسته ای با نام بورِوستنیک 9M730 نسبت داده اند.

ادعای ترامپ مبنی بر وجود تکنولوژی پیشرفته تر در آمریکا، بلافاصله توسط یک کارشناس آمریکایی به نام جو سیرینسیونه مورد نقد قرار گرفته است. او می گوید: عجیب است، ما برنامه ای برای موشک کروز هسته ای نداریم.

حادثه انفجار مذکور، هفته پیش در تاسیسات ساحلی دریای سفید به وقوع پیوست. مقامات روسیه پس از سکوت دو روزه، روز شنبه تنها تایید کردند این انفجار، از نوع هسته ای بوده است اما موشک بودن آن را اعلام نکردند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ترامپ به انفجار اخیر اتمی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به انفجار اخیر اتمی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید