وزش بادهای شدید در جنوب و جنوب غرب کشور

به گزارش انجمن پارس، تهران - خبرنگاران - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز (17 اردیبهشت) برای جنوب غرب، جنوب کشور، جنوب سمنان، نیمه شرقی اصفهان و بخش هایی از یزد؛ وزش باد شدید پیش بینی شده که می تواند منجر به خیزش گرد و خاک گردد.

وزش بادهای شدید در جنوب و جنوب غرب کشور

فریبا گودرزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی انجمن پارس اضافه کرد: همچنین چهارشنبه برای جنوب سمنان، قم، نیمه شمالی اصفهان، جنوب تهران، همدان، بوشهر و جنوب فارس وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی به بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور اشاره نمود و گفت: برای دو تا سه روز آینده بارش های بهاری را به صورت پراکنده به ویژه برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نقاط مختلف کشور خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی گفت: امروز بعدازظهر نیمه شرقی، شمال غرب، غرب، دامنه های البرز بارش های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد داریم که فردا علاوه بر این مناطق، جنوب غرب و مرکز کشور نیز بارش های پراکنده خواهند داشت، همچنین پنجشنبه شمال شرق و شرق کشور این شرایط را دارد.

گودرزی گفت: بعدازظهر پنجشنبه سامانه بارشی بعدی از سمت غرب وارد کشور می گردد که ابتدا در غرب بارش ها شروع خواهد شد و آدینه علاوه بر این مناطق؛ شمال غرب، دامنه های البرز غربی، مرکزی، جنوب غرب و بعضی از نقاط مرکز کشور بارش خواهند داشت.

وی اضافه کرد: اواخر وقت آدینه و طی شنبه جریانات خنک شمالی را بر روی سواحل دریای خزر خواهیم داشت که با تاثیر آن بارش ها در استان های گیلان، مازندران و گلستان شروع می گردد.

به گفته وی امروز بخش های مرکزی و شرق خلیج فارس مواج است.

***بارش پراکنده در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: برای تهران امروز بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است، کمینه دمای امروز صبح پایتخت 18 درجه بود و بیشینه دمای امروز تهران به 29 درجه می رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای صفر و اهواز با 38 درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

علمی 9014**1485

منبع: ایرنا

به "وزش بادهای شدید در جنوب و جنوب غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش بادهای شدید در جنوب و جنوب غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید