وزیر ورزش: انتظار زیادی از تکواندو در المپیک داریم، پولادگر: جوجه را آخر پاییز می شمارند

وزیر ورزش و جوانان تاکید نمود امید زیادی به مدال آوری تیم های ملی تکواندو و کاراته ایران در المپیک 2020 داریم.

وزیر ورزش: انتظار زیادی از تکواندو در المپیک داریم، پولادگر: جوجه را آخر پاییز می شمارند

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در بازدید از تمرین تیم ملی کاراته گفت: آنقدر نتایج خوبی گرفتید که این امیدواری را داریم که کاراته در کنار کشتی به بیشترین مدال در المپیک برسد. البته در تکواندو هم انتظار کسب موفقیت داریم. مطمئنم سهمیه کامل را می گیرید و در المپیک می توانید بدرخشید.

وی اضافه کرد: سال جاری با توجه به محدودیت های اقتصادی برای بسیاری از فدراسیون ها محدودیت قائل شدیم اما برای کاراته محدودیتی در اعزام ها قائل نشدیم. انتظار ما این است جواب این پشتیبانی ها را با نتایج خوب بدهید و شاهد افتخار آفرینی تک تک شما در المپیک باشیم.

وی اضافه کرد: می دانیم صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک نیز توجه ویژه به کاراته دارد و امیدوارم این هم صدایی کاراته ما را به موفقیت های بزرگ در المپیک برساند.

وزیر ورزش سپس از تمرینات احسان حدادی بازدید و در جریان نحوه آماده سازی این ورزشکار نهاده شد.

سلطانی فر در ادامه با استقبال محمد پولادگر از تمرینات تیم ملی تکواندو بازدید کرد.

رییس فدراسیون تکواندو در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از نحوه کسب سهمیه های المپیک گفت: خاتمه پاییز وضعیت کسب سهمیه های المپیک به وسیله رنکینگ تعیین می گردد و جوجه را اخر پاییز می شمارند!

در ادامه این دیدار فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی تکواندو با ارائه گزارشی از نحوه کسب سهمیه المپیک گفت: الان احتیاج به حمایت داریم تا سهمیه های المپیک را بگیریم. با توجه به پتانسیل موجود قطعا شایستگی کسب مدال در المپیک را داریم به شرط آن که ابتدا بتوانیم سهمیه المپیک را بگیریم و الان احتیاج به حمایت شما داریم.

وزیر ورزش و جوانان نیز با خسته نباشید به اعضای تیم ملی تکواندو گفت: نتایج شما را رصد می کنیم و در المپیک انتظار ما و مردم از شما خیلی بالاست. انتظار اول ما از کشتی، تکواندو و کارته و در وهله بعد وزنه برداری است. اگر دوستان ما همین شیوه پیش بروند مطمئنا می توانیم سهمیه کامل را بگیریم و در المپیک هم مدال های خوشرنگی بگیریم.

وی اضافه کرد: امید زیادی داریم تکواندو در المپیک بهتر از دوره قبل کار کند و دل مردم را با نتایج خوب شاد کند.

سلطانی فر توضیح داد: محدودیت زیادی در خصوص اختصاص منابع اقتصادی داریم اما تا آنجا که توانستیم سقف اعتبارات فدراسیون های المپیکی را اختصاص دادیم و برای اعزام های بین المللی کاراته و تکواندو محدودیتی قائل نشدیم. امیدوارم با این حمایت ها بتوانید بهترین نتایج و مدال ها را کسب کنید.

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر پس از بازدید از تمرین تیم های ملی کاراته و تکواندو و احسان حدادی پرتاب گر دیسک ایران در جمع خبرنگاران گفت: ستاد المپیک 2020 را از یک سال و نیم پیش با هدف رصد وضعیت ورزشکاران المپیکی و حمایت از آن ها برای حضور پر قدرت در بازی های المپیک تشکیل دادیم. کوشش می کنیم اگر محدودیتی در امکانات و منابع است شامل ورزشکاران المپیکی نباشد.

وزیر ورزش اضافه کرد: مهمترین رشته های مدال آور ما در المپیک کشتی، تکواندو و وزنه برداری و تک مدال احسان حدادی بوده است.این دوره کاراته نیز به المپیک اضافه شده و خوشبختانه با توجه به نتایج کاراته ایران به این رشته نیز امید زیادی برای مدال داریم. همچنین به جودو، تیراندازی و قایقرانی و شمشیربازی نیز برای کسب مدال شانس زیادی دارند. ما اگر در شمشیربازی در بخش تیمی کسب سهمیه کنیم با دو برد به فینال می رسیم و شانس زیادی برای کسب مدال داریم. مجتبی عابدینی نیز از شانس های مدال آوری ماست.

وی اضافه کرد: بازدیدهای ما به اتفاق رییس کمیته ملی المپیک برای اعلام حمایت و پشتیبانی برای کسب موفقیت در المپیک است.

وی اضافه کرد: والیبالیست های ما نیز احتمالا سهمیه المپیک را می گیرند. ما در بین 6 تیم برتر دنیا نهاده شدیم و یقین دارم والیبال کسب سهمیه می نماید و شانس زیادی نیز برای رفتن به روی سکو در المپیک داریم. با وجود مسائل اقتصادی و محدودیت ها اما با چنگ و دندان احتیاج رشته های المپیکی را براورده می کنیم.

وزیر ورزش سپس درباره جلسه با مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: دیروز اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال دفتر من آمدند و جلسه خوبی داشتیم. با همه فدراسیون ها در ارتباطیم و فکر می کنم از همه ظرفیت ها برای کسب نتایج خوب بهره می بریم. در این جلسه درباره لیگ، آماده سازی استادیوم ها، نصب سیستم VAR، حل ناهماهنگی ها که در بعضی بازی ها وجود داشت صحبت کردیم. درباره آماده سازی تیم ملی فوتبال و رقابت هایی که تیم ملی در پیش دارد و موارد مربوط به داوری، فوتسال و فوتبال بانوان نیز صحبت کردیم.

وی سپس درباره شرایط نامناسب اردوی تیم های کاراته و تکواندو و گلایه از ناکارآمدی سیستم تهویه سالن گفت: رییس کمیته ملی المپیک دستورات لازم را برای حل این مشکل صادر نموده و به زودی حل می گردد.

سلطانی فر درباره چرایی مسدود شدن حساب بعضی فدراسیون های المپیکی به دلیل پرداخت نشدن اقتصادیات و راه حل وزارت ورزش در این باره نیز پاسخی نداد.

وزیر ورزش سپس درباره خاتمه بحث حضور بانوان در استادیوم ها و ضرب الاجل فیفا در اینباره گفت: به موقع در اینباره صحبت می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزیر ورزش: انتظار زیادی از تکواندو در المپیک داریم، پولادگر: جوجه را آخر پاییز می شمارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش: انتظار زیادی از تکواندو در المپیک داریم، پولادگر: جوجه را آخر پاییز می شمارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید