ولوو با سیستم عامل اندروید

به گزارش انجمن پارس، ولوو تنها شرکتی نیست که در های محصولات خود را به روی آندروید باز نموده است. گروه خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی هم از سال 2021 محصولات خود را به سیستم عامل آندروید مجهز خواهد نمود.

ولوو با سیستم عامل اندروید

با استفاده از سیستم عامل آندروید، علاوه بر نقشه گوگل، رانندگان می توانند به وسیله هوش مصنوعی گوگل و با فرمان های صوتی بخش های مختلف ماشین را کنترل نمایند

اولین ماشین ولوو که سیستم اطلاعات و سرگرمی آن به طور کامل توسط سیستم عامل آندروید مدیریت می گردد دو سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد.

یک مدیر ولوو در نمایشگاه لس آنجلس خاطرنشان کرد این ماشین دومین مدل از زیرمجموعه این شرکت به نام پولستار است که ماشین های الکتریکی فراوری می نماید.

در چند سال گذشته خودروسازان کوشش کردند تا با ساخت سیستم عامل های خود در داخل کارخانه، گوگل و اپل را تا حد امکان از ماشین های خود دور نگه دارند.

با وصل شدن ماشین ها به اینترنت، اطلاعات بسیار زیادی از رانندگان جمع آوری می گردد. از جمله اطلاعات سفر و عادت های راننده که ارزش زیادی دارد و این فرصت را به خودروسازان می دهد تا با استفاده از این اطلاعات خدمات و کالا های بیشتری به رانندگان بفروشند. با استفاده از سیستم عامل های گوگل یا اپل مالکیت این اطلاعات در اختیار شرکت های فن آوری قرار خواهد گرفت و این فرصت از دست می رود.

در حال حاضر رانندگان فقط می توانند با وصل کردن تلفن همراه خود به سیستم عامل ماشین، از برخی امکانات گوگل یا اپل استفاده نمایند. اما چند ماه پیش ولوو خاطرنشان کرد که علاقه ای به پول درآوردن از اطلاعات رانندگان ندارد و در عوض می خواهد تجربه ای شبیه به تلفن های همراه را برای آن ها فراهم آورد.

هنریک گرین، مدیر بخش تحقیقات ولوو هفته گذشته در دفاع از این تصمیم گفت: مبارزه برای ساخت سیستم عاملی به خوبی گوگل برنده ندارد. چه دلیلی دارد که خودروسازان بخواهند به این رقابت وارد شوند و به اندازه گوگل برای این کار سرمایه گذاری نمایند؟

با استفاده از سیستم عامل آندروید، علاوه بر نقشه گوگل، رانندگان می توانند به وسیله هوش مصنوعی گوگل و با فرمان های صوتی بخش های مختلف ماشین را کنترل نمایند و به فروشگاه و خدمات و اپ های دیگر گوگل دسترسی داشته باشند.

ولوو تنها شرکتی نیست که در های محصولات خود را به روی آندروید باز نموده است. گروه خودروسازی رنو-نیسان-میتسوبیشی هم از سال 2021 محصولات خود را به سیستم عامل آندروید مجهز خواهد نمود

. این گروه خودروسازی بیش از ده میلیون و 500 هزار دستگاه ماشین در سال فراوری می نماید و همکاری با گوگل قدرت این شرکت را در کنترل اطلاعات رانندگان بیشتر می نماید.

خودروسازان آلمانی هنوز در برابر هجوم شرکت های فن آوری مقاوت می نمایند. دایملر و ب ام و به تازگی سیستم عامل تازه ای برای ماشین هایشان ساخته اند که مانند هوش مصنوعی گوگل می تواند فرمان های صوتی رانندگان را درک کند.

منبع: فرادید

به "ولوو با سیستم عامل اندروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولوو با سیستم عامل اندروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید