پای آتامبایف هم به پرونده نیروگاه حرارتی بیشکک باز شد

به گزارش انجمن پارس، یکی از مقامات کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان گفته است که پرونده مجزایی در مورد نیروگاه حرارتی بیشکک برای آتامبایف، رئیس جمهور سابق این کشور ایجاد شده و به دفتر دادستانی فرستاده شده است.

پای آتامبایف هم به پرونده نیروگاه حرارتی بیشکک باز شد

به گزارش گروه بین الملل انجمن پارس به نقل از 24.کی جی، کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان داده هایی را در مورد آلماس بیک آتامبایف، رئیس جمهور سابق این کشور برای یک موضوع جدید در چارچوب پرونده مدرنیزاسیون نیروگاه حرارتی بیشکک ارائه نموده است. ساگین بیک سامیدین اولو، رئیس دپارتمان تحقیقات کمیته دولتی امنیت ملی این موضوع را یک روز پیش از دیدار با معاون کمیسیون اعلام نموده است. به گفته وی این داده ها تحت عنوان فساد کدگذاری شده است.

رئیس دپارتمان تحقیقات کمیته مذکور همچنین می افزاید: تا به امروز، پرونده مذکور به دفتر دادستانی کل کشور ارسال شده تا تحقیقات پیرامون آن سازماندهی گردد. داده های آن جدا شده و در قالب یک پرونده جدید در مورد اقدامات رئیس جمهور سابق کا شامل نشانه هایی از جرم، ذیل عنوان فساد بر اساس قانون اساسی قرقیزستان می باشد، تنظیم شده است.

یادآور می گردد که نمایندگان مجلس قرقیزستان در نظر دارند تا مصونیت حقوقی آتامبایف، به عنوان رئیس جمهور سابق را ملغی اعلام نمایند. رئیس کمیسیون موقت سلب مصونیت رئیس جمهوری سابق قرقیزستان اعلان نموده است که نتایج کار آن ها یک روز پیش ارائه شده است. کانات عیسایف، مبتکر این ایده بوده است.

لازم به ذکر است پس از روی کار آمدن سورانبای جین بیک اف، نخست وزیر سابق قرقیزستان، وی با اختلافاتی با آتامبایف، رئیس جمهور سابق برخورد. این اختلافات به مرور زمان گسترده تر شد و با نزدیکی به انتخابات مجلسی و اعلام آتامبایف برای ورود به این فرایند، تشدید شده است. به همین دلیل پرونده های فساد بسیاری برای اطرافیان و چهره های سیاسی نزدیک به آتامبایف ایجاد شده است. پرونده فساد نیروگاه حرارتی بیشکک مهم ترین نمونه در این زمینه است که با اقبال افکار عمومی نیز مشابه است. در حالی که هواداران آتامبایف این برخوردها را تسویه حساب سیاسی دولت می شمارند، مقامات دولتی آن را در چارچوب برنامه های مبارزه با فساد مطرح می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پای آتامبایف هم به پرونده نیروگاه حرارتی بیشکک باز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای آتامبایف هم به پرونده نیروگاه حرارتی بیشکک باز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید