چاووش اوغلو: جامعه بین الملل شکست خود در حل بحران مهاجرت را ثابت کرد

وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه گفت که جامعه بین الملل در حل بحران مهاجرت بازنده شد و اتحادیه اروپا نیز به وعده های خود به ترکیه عمل نکرد.

چاووش اوغلو: جامعه بین الملل شکست خود در حل بحران مهاجرت را ثابت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه گفت که جامعه بین الملل شکست خود در حل بحران مهاجرات را ثابت کرد و این بحران تنها مشکل ترکیه به شمار نمی آید.

وی که در یک نشست راهبردی در اسلوونی صحبت می کرد گفت که وی چند روز پیش به لبنان و اردن سفر نموده و هر دو کشور درماندگی خود از موضع جامعه بین الملل در قبال بحران مهاجرت را ابراز داشتند.

وزیر خارجه ترکیه افزود که اتحادیه اروپا به وعده های خود به ترکیه درباره یاری به معضل مهاجرین و پیوستن کامل این کشور به اتحادیه اروپا عمل ننموده است.

چاووش اوغلو گفت که کشورش 37 میلیارد دلار برای مهاجرین هزینه نموده این در حالی است که مشارکت های خارجی که دریافت نموده از یک میلیارد دلار فراتر نرفته است.

وی به موضوع خرید سامانه دفاع موشکی اس 400 روسی نیز اشاره نمود و گفت که احتیاج ضروری این کشور به سامانه دفاع موشکی سبب شد تا آن را بخرد.

وزیر خارجه ترکیه افزود زمانی که ترکیه احتیاج شدیدی به سامانه های دفاع موشکی داشت، هلند، آلمان و آمریکا اقدام به بیرون بردن سامانه های دفاعی موجود در مرزهای کشور ما کردند.

مقامات آمریکایی پیش از این به ترکیه هشدار داده بودند که اگر سامانه های اس-400 را از روسیه تحویل بگیرد، از پروژه جنگنده های اف-35 خارج خواهد شد و با تحریم های جدید آمریکا روبرو می گردد.

واشنگتن گفت که سیستم دفاعی روسیه با ناتو سازگاری ندارد و تهدیدی برای جنگنده های آمریکایی اف-35 است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "چاووش اوغلو: جامعه بین الملل شکست خود در حل بحران مهاجرت را ثابت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: جامعه بین الملل شکست خود در حل بحران مهاجرت را ثابت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید