چگونه بی دردسر همسفر پیدا کنیم؟

به گزارش انجمن پارس، شاید شما هم از هماهنگ نشدن برنامه خود و دوستان تان برای سفر دسته جمعی ناامید شده باشید. پیدا نکردن همسفر مناسب و ناهماهنگی برای سفر ممکن است شما را مدت ها از سفر رفتن بازدارد و بهانه ای گردد برای ادامه دادن زندگی روزمره . اما نکته این جاست که همسفر حتما نباید از مبدا معین باشد!

چگونه بی دردسر همسفر پیدا کنیم؟

دنیاگردان بسیاری تنها و کوله بردوش دنیا را زیر پا می گذارند، اما چنین مسافری الزاما در طول سفر تنها نمی ماند. شاید باور کردن این مسئله کمی سخت باشد اما ممکن است به تنهایی به سفری بروید و در حین سفر با کسی آشنا شوید که تا سال های سال دوست صمیمی شما باقی بماند. مطمئنا دنیاگردان بسیاری وجود دارند که این حرف را تایید نمایند. ممکن است در ابتدا محقق شدن این اتفاق کمی سخت و غیر عادی به نظر برسد اما مطمئن باشید که امکان پذیر است. در این مقاله راه هایی را معرفی می کنیم که حتی اگر به طور انفرادی سفرتان را شروع می کنید، دست کم در طول سفر تنها نمانید.

بهترین روش های پیدا کردن همسفر

اگر به مناطق توریستی سفر کنید، حتما با گردشگران زیاد دیگری روبرو می شوید که به تنهایی یا گروهی مشغول بازدید از جاذبه های گردشگری اند. یک سوال کوتاه همراه لبخند به راحتی باب گفت وگو را باز خواهد نمود. پس از کمی صحبت ممکن است دست کم بخشی از روز خود را با دوست یا دوستان جدیدتان بگذرانید. به ویژه اگر ملیت متفاوتی با طرف مقابل داشته باشید حتما حرف های زیادی برای گفتن خواهید داشت. علاوه بر این می توانید راجع به جاذبه های گردشگری محلی که به آن سفر نموده اید نیز صحبت کنید تا اطلاعات تازه ای از اماکن دیدنی و خاص به دست بیاورید. مطمئن باشید که در شهرهای توریستی معروف افراد بسیاری هستند که مانند شما از داشتن یک هم صحبت و همسفر خوب بدشان نمی آید!

می توانید به هاستل بروید

برای انتخاب محل اقامت همواره گزینه های متنوع و پُرتعدادی پیش روی شماست؛ از رفتن به هتل تا اجاره آپارتمان. اما در سفرهای خارجی گزینه جذاب دیگری به نام هاستل نیز وجود دارد. اساس کار هاستل اختصاص دادن یک اتاق به چند نفر است. هر اتاق تعداد مشخصی تخت دارد که شما در زمان اقامت تان صاحب یکی از آنها خواهید شد. اما این اتاق تمام آن چیزی نیست که بابتش پول پرداخت می کنید. علاوه بر تخت می توانید از آشپزخانه مشترک و تمام امکانات آن -ظرف ها، گاز، یخچال، قهوه ساز و حتی گاهی ماشین لباس شویی- فضای گپ وگفت مشترک، اتاق تلویزیون و امکانات دیگری نیز بهره مند شوید. ممکن است در نگاه اول چنین فضایی کمی ناامن به نظر برسد اما ماجرا آن طور که به نظر می رسد نیست. بیشتر هاستل ها یک کمُد اختصاصی را به هر مسافر اختصاص می دهند تا فرد بتواند وسایلش در آن قرار دهد. به طور کلی نیز افرادی که در هاستل اقامت می نمایند کسانی اند که قصد دارند با بودجه نسبتا کم نقاط مختلف دنیا را ببینند و به قصد دزدی به هاستل نیامده اند! هرچند که نمونه هایی از بعضی اتفاقات تلخ -به ویژه در کشورهای ناامن مانند کشورهای آمریکای جنوبی- وجود دارد، اما با کمی احتیاط می توانید با خیال آسوده هاستل را برای محل اقامت تان انتخاب کنید. بسیاری از هاستل ها اتاق اختصاصی نیز دارند و می توانید با پرداخت هزینه بیشتر اتاق شخصی خودتان را داشته باشید. اگر فردی شما را در سفر همراهی می نماید، این گزینه مقرون به صرفه تر می گردد. هاستل هزینه های سفر شما را تا حد زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این فرصت خوبی دارید تا مسافرانی را از نقاط مختلف دنیا ملاقات کنید. در هتل ها معمولا ارتباط یا گفت وگویی بین مسافران شکل نمی گیرد. اما فضای هاستل ها اغلب بسیار صمیمانه و محبت آمیز است. کافی ست سر میز صبحانه یا در تراس هاستل بنشینید تا کسی سر صحبت را با شما باز کند و این شروعی باشد بر صحبت های تمام نشدنی دیگر. کافی ست خوش رو باشید و لبخند بزنید. نکته دیگر آن که حتما نباید منتظر شروع گفت وگو از جانب دیگران باشید. این کار را خودتان نیز می توانید انجام دهید! گاهی یک پرسش و پاسخ کوتاه، شروعی می گردد برای صحبت های طولانی بعدی.

بیشتر بخوانید : چگونه برای اولین سفر دونفره برنامه ریزی کنیم؟

استفاده از کوچ سرفینگ برای پیدا کردن همسفر

سایت کوچ سرفینگ Couchsurfing.com با ایده بسیار جذاب و انسان محبت آمیز ا ی که بر پایه اعتماد دوطرفه بنا شده کار خود را شروع کرد. قابلیت اصلی این سایت یافتن کسانی ست که می توانند در طول سفر میزبان شما باشند؛ آن هم به صورت رایگان و کاملا بر پایه اعتماد دوطرفه. کافی است در این سایت عضو شوید و شهر مقصد را وارد کنید تا افرادی را که در این شهر زندگی می نمایند و در سایت عضو هستند پیدا کنید. مرحله بعد، ارسال درخواست است که اگر با آن موافقت گردد چند شبی را میهمان خانه اهالی شهر خواهید بود. شنیدن قصه های مسافرانی که از این سایت استفاده نموده اند شما را تا حد زیادی مجاب می نماید که امتحانش کنید. بعضی از میزبان ها حتی کلید خانه خود را در اختیار مسافر قرار می دهند و زحمت درست کردن غذا را نیز به عهده می گیرند. برای آنالیز شرایط خانه و فردی که میزبان شماست می توانید نظرهایی (Review) که افراد مختلف راجع به او نوشته اند، مطالعه کنید. اما کوچ سرفینگ قابلیت های دیگری نیز دارد. شما می توانید با جست وجوی مقصد، لیست مسافران دیگری را که قصد سفر به شهر مورد نظرتان دارند مشاهده کنید. بسیاری از این افراد به تنهایی سفر می نمایند و شاید بدشان نیاید که حداقل چند ساعتی را با دوست و همسفری جدید همراه شوند. علاوه بر این در سایت کوچ سرفینگ می توانید از رویدادهایی که در شهر مورد نظرتان برگزار می شوند، باخبر شوید و اگر دوست داشتید در آنها شرکت کنید. اغلب این رویدادها رایگان هستند؛ از پیاده روی در شهر تا قرار در کافه ها.

بیشتر بخوانید : چگونه همواره در سفر باشیم؟

تورهای پیاده روی رایگان

تقریبا در تمام شهرهای توریستی دنیا برنامه هایی با عنوان تور پیاده روی رایگان (Free Walking Tour) برگزار می گردد. در چنین برنامه ای می توانید هنگام پیاده روی همراه یک راهنما و مسافران دیگر از مکان های دیدنی شهر بازدید کنید. علاوه بر این گاهی راهنمای محلی شما را با جاهایی آشنا خواهد نمود که چندان توریستی نیستند و حس و حال زندگی مردم بومی شهر را می توان در آن ها دید. در خاتمه تور نیز با توجه به این که چقدر از توضیحات و برخورد راهنما خوش تان آمده، می توانید به او انعام دهید. این هم راه دیگری است برای آشنایی با افراد جدید و دوست پیداکردن.

منبع: هیپوتریپ

به "چگونه بی دردسر همسفر پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بی دردسر همسفر پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید