10 خودروی جذاب جیمز می

به گزارش انجمن پارس، مجموعه ای از خودروهای مسابقه ای ایتالیایی تا سدان های لوکس از جمله محصولات آلفارومئو، فراری، فیات، بی ام و و پورشه در گاراژ جیمز می حضور داشته اند.

10 خودروی جذاب جیمز می

هنگامی که درباره برنامه های تلویزیونی با مضمون خودرو فکر می کنید، بدون شک نام مجموعه های تاپ گیر و گرندتور به ذهن شما خطور می نماید. پس از ریچارد هموند عاشق هیجان و جرمی کلارکسون عاشق قدرت، جیمز می به عنوان مجری رزرو و لوکس پسندی شناخته می گردد که تقریباً طی دو دهه گذشته افکار خود را درباره طیف وسیعی از خودروها در این دو برنامه تلویزیونی ارائه داده است.

او به ندرت درباره خودروهای شخصی خود در جمع صحبت می نماید، اما با آنالیز قسمت های مختلف مجموعه های تلویزیونی و کنکاش در سایر رسانه های جمعی، فهرستی ساده از خودروهایی پیدا نموده ایم که جیمز می در دوران زندگی خود خریده و وارد گاراژ شخصی نموده است. مسلماً الان نمی دانیم که او چه خودروهایی در اختیار دارد، اما می توانیم به طور کلی بگوییم که علاقه زیادی به خودروهای ایتالیایی دارد.

واکسال کاوالیر

چند سال قبل از اینکه جیمز می فراری بخرد، او خودروی بسیار ساده ای در گاراژ شخصی خود داشت. اولین خودرو او واکسال کاوالیر مدل 1978 بود که طبق توصیف های می، قالپاق چرخ های آن دزدیده شده بود و یکی از درهای عقب آن رنگ متفاوتی با سایر درها داشت. مطمئناً این خودرو دارای عملکرد چندان درخشانی نبود، اما برای جیمز می این جایی است که ماجراجویی در دنیای خودرو شروع شد.

آلفارومئو 164

خودروی روزمره جیمز می که به طور مداوم برای رفت و برگشت به سر کار از آن استفاده می کرد، یک دستگاه آلفارومئو 164 بود؛ سدان لوکس فراوری شده توسط خودروساز ایتالیایی که در سال های 1987 تا 1997 به فراوری رسید. او آلفارومئو را خیلی دوست داشت؛ تا حدی که برای یکی از قسمت های تاپ گیر، مبلغی حدود 1،000 پوند برای خریداری این خودرو مجهز به پیشرانه 3 لیتری خورجینی 6 سیلندر پرداخت کرد.

مینی 1275 GT

بعضی می گویند که جیمز می در زمان خرید مینی، تصمیم درستی نگرفته و 1275 GT به حدی کوچک است که بیشتر از آنکه شبیه خودروی واقعی به نظر برسد، شباهت زیادی به اسباب بازی دارد. دلیل این تصمیم جیمز می تعیین نیست، تنها می دانیم که او یک دستگاه مینی 1275 GT مجهز به سقف طرح شطرنجی با چراغ های جلوی نصب شده روی سپر خریداری کرد.

فراری F430

در سال های ابتدایی حضور می در برنامه تاپ گیر، او هرگز نمی توانست رویای خود را برای داشتن خودرو فراری پنهان کند و بسیار شادمان بود که در نهایت توانست مدل F430 را دراختیار بگیرد. جیمز می این خودرو را به دلیل قدرت بالا، سرعت و سادگی رانندگی، جادو می نامید و آن را تا پیش از خریدن فراری 458 Speciale در اختیار داشت.

فراری 458 اسپشیاله

زمانی که جیمز می قصد داشت فراری Ferrari 458 Speciale خریداری کند، لقب کاپیتان کنُد کاملاً مناسب رفتار او بود. او درباره خرید فراری 458 بسیار فکر کرد، تا جایی که تمام مدل ها فروخته شدند؛ در نهایت او پیروز به خرید فراری 458 اسپشیاله شد.

فیات پاندا

هیچ راهی وجود ندارد که فیات پاندا نتواند در این فهرست قرار بگیرد. فیات پاندا خودروی بسیار ارزشمندی برای جیمز می بود، حتی بیشتر از مدل های پورشه و فراری. او تا سال 2014 و زمانی که قطعات مکانیکی آن کاملاً فرسوده شدند، مدت زیادی را با فیات پاندا رانندگی کرد.

بی ام و i3

برخلاف جرمی کلارکسون، جیمز می علاقه زیادی به خودروی الکتریکی دارد. در حقیقت یکی از خودروهای روزمره او، بی ام و i3 است که جایگزین فیات پاندا شد.

پورشه 911

جیمز می چند دستگاه پورشه داشت؛ اما یکی از آن ها که توانست رضایت او را به دست آورد، 911 کررا کلاسیک مدل 1984 و مجهز به پیشرانه هواخنک بود. می بارها اظهار داشت این بهترین خودرویی است که تا به حال خریداری نموده است.

رولزرویس فانتوم

رولزرویس فانتوم یکی از لوکس ترین خودروهای دنیا است. زیر کاپوت فانتوم، پیشرانه 6/8 لیتری خورجینی 12 سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو با 563 اسب بخار قدرت وجود دارد که این خودروی لوکس را بسیار جذاب می نماید. جیمز می به ندرت با فانتوم رانندگی می نماید.

ساب 5-9

ساب 5-9 آئرو سال ها است که رقیب سدان های لوکس آلمانی مانند بی ام و سری 5، مرسدس بنز کلاس E و آئودی A6 است. آئرو (Aero) قدرتمندترین نسخه از مدل 5-9 با امکانات رفاهی مناسب است که از پیشرانه توربوشارژ با 260 اسب بخار قدرت استفاده می نماید.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "10 خودروی جذاب جیمز می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 خودروی جذاب جیمز می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید