اخبار سیاسی

ذوالقدر: اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه با اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی وضعیت هویتی حدود بیش از یک میلیون نفر از این فرزندان معین تکلیف می شود، اظهار کرد: همچنین در کاهش آسیب های اجتماعی موثر خواهد بود.

25 آبان 1398

سرنوشت تلخ 2 شاه پهلوی

سرنوشت هر دو پادشاه پهلوی بعد از خروج از ایران یک نقطه مشترک دارد و آن تحقیری است که اگر دست دهد، کشورهای بیگانه ای مانند انگلستان و آمریکا بر ایران تحمیل می نمایند.

22 آبان 1398

انتخاب دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنان در هاله ای از ابهام

چهل و هفتمین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در حالی روز گذشته برگزار گردید که تصمیم خاصی برای انتخاب دبیرکل کمیته ملی المپیک گرفته نشد.

20 آبان 1398

ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات شد

ستار هاشمی با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به سمت معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات منصوب شد.

19 آبان 1398

دولت هادی، رسما امارات را مسئول کودتای عدن توصیف کرد

دولت منصور هادی بعد از نشست کابینه وزیران طی بیانیه ای امارات را عامل درگیری ها و کودتای شهر عدن دانست و خواهان مقابله با شورش مسلحانه در این شهر شد.

18 آبان 1398

مذاکرات هسته ای با جدیت و اراده سیاسی قوی جریان دارد

خبرنگاران: وزیر امور خارجه کشورمان در گزارشی به رویدادهای هفته پیش از جمله سفر هیأت پارلمانی ایتالیا به ایران، دیدار از ترکیه و نیز مذاکرات کارشناسی هسته ای بین ایران و شش قدرت جهانی پرداخت.

16 آبان 1398

سلبریتی هایی که با بالا رفتن سن، جذاب تر می شوند

خبرنگاران: هالیوود به چهره های جوان علاقه ای وسواس گونه دارد. همانطور که در فیلم کلاسیک همه چیز درباره ایو (All About Eve) دیدیم همیشه یک ستاره جوان تر منتظر دریافت جای ستاره های دیگر است، اما خوشبختانه این رویه در حال تغییر است. بسیاری از چهره های افسانه ای...

15 آبان 1398

اکران سیانور جهانی شد

اکران عمومی سیانور ساخته بهروز شعیبی از 26 آبان ماه در کانادا شروع شد.

13 آبان 1398

خیز کشورهای ترک زبان برای تقویت صندلی در منطقه

مشاور رئیس جمهور ترکیه گفت: کشورهای ترک زبان روز به روز قوی تر می شوند.

12 آبان 1398

پیشنهاد اقتصادی آمریکا به ترکیه

منابع غیر رسمی از پیشنهاد اقتصادی آمریکا به ترکیه در حوزه های مختلف از جمله توسعه روابط اقتصادی و نیز جنگنده اف 35 و پاتریوت خبر می دهند.

8 آبان 1398

ضوابطی که اگر رعایت شوند، بوم گردی ها را باید تعطیل کرد

وزیر میراث فرهنگی در حالی از صدور مجوز به 2000 واحد بومی اطلاع داد که به تازگی ضوابطی برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی ابلاغ شده که بر مبنای آنها بعضی از اقامتگاه ها باید تعطیل شوند.

7 آبان 1398

علاقه استارت آپ های ایرانی به گسترش فعالیت در کشور آذربایجان

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی در دیدار با بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران گفت: استارت آپ هایی ایرانی علاقه مند به حضور در بازارهای بین المللی هستند و آمادگی کامل جهت گسترش فعالیت های خود در کشور آذربایجان...

5 آبان 1398

سرنوشت مبهم اپل واچ سری 5 در رویداد دهم سپتامبر اپل

بسیاری از کاربران و علاقه مندان به محصولات اپل منتظر برگزاری رویداد جدید اپل در سالن تئاتر استیو جابز هستند تا از محصولات جدید این شرکت رونمایی شود. اما منظورمان از محصولات جدید آیفون های 11 نیستند! بلکه ساعت های هوشمند این شرکت هستند که مدت زیادی است...

30 مهر 1398

طرح مشارکت مردم در سرمایه گذاری حوزه گردشگری

در حال حاضر وزارتخانه جدید کوشش دارد تا با استفاده از سرمایه گذاری بیرونی از سرمایه مردم استفاده و آنها را به بخش هایی همچون احیای بناهای تاریخی، گسترش بوم گردی ها و بوتیک هتل ها تزریق کند.

30 مهر 1398

چاووش اوغلو: جامعه بین الملل شکست خود در حل بحران مهاجرت را ثابت کرد

وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه گفت که جامعه بین الملل در حل بحران مهاجرت بازنده شد و اتحادیه اروپا نیز به وعده های خود به ترکیه عمل نکرد.

21 مهر 1398

راهنمای سفر به ارمنستان ، سفری به سرزمینی آسیایی و دلفریب

ارمنستان، کشوری است در بخش جنوبی منطقه قفقاز که پایتخت آن شهر ایروان قلمداد می گردد. این کشور به لحاظ موقعیت مکانی خود از جنوب با کشور ایران و نخجوان، از سمت غرب با کشور ترکیه، از شمال با گرجستان و از شرق نیز با جمهوری آذربایجان همسایه هست. در این سرزمین...

20 مهر 1398

مخالفت پوتین با درخواست ژاپن برای امضای پیمان صلح

رئیس جمهور روسیه با درخواست نخست وزیر ژاپن برای امضای پیمان صلح جنگ جهانی دوم مخالفت نموده است.

17 مهر 1398

پای همسر مکرون همچنان در میان است!

ایرنا نوشت: در ادامه اهانت های لفظی مقامات برزیل نسبت به بریژیت مکرون بانوی اول کاخ الیزه، در اقدامی تازه، یکی از وزرای رئیس جمهوری برزیل از او به عنوان یک زن واقعا زشت نام برده است.

11 مهر 1398

دست اندازهای پیش روی وزیر آموزش و پرورش

فهیمه طباطبایی ـ خبرنگار: با بالاگرفتن نقدها از معرفی نشدن وزیر آموزش و پرورش در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، رئیس جمهور 2روز پیش بالاخره گزینه مورد نظرش را برای تصدی گری در این سمت انتخاب و معرفی کرد؛

9 مهر 1398

وزیر پاکستانی: اگر شورای امنیت به مسئولیتش عمل می کرد شاهد یک همه پرسی در کشمیر بودیم

وزیر راه آهن پاکستان اعلام نمود: شورای امنیت نیز اقدامی جدی برای حل مسئله کشمیر انجام نداد، اگر آنها مسئولیت خود را به درستی انجام می دادند ما شاهد برگزاری یک همه پرسی در کشمیر می شدیم.

7 مهر 1398
تعداد: (78)