مقالات گردشگری

شعر گل شقایق؛ 20 متن و شعر عاشقانه درباره گل شقایق

بیشتر مردم گل شقایق را نمادی از عشقی واقعی و شورانگیز می دانند و او را گل همواره عاشق می نامند. علت نام گذاری این گل به عنوان گل همواره عاشق به داستان عاشق و معشوقی مربوط می شود که فرد عاشق برای درمان بیماری معشوقش تمام بیابان را به دنبال ریشه گل شقایق...

1 آبان 1399

اعلام ثبت اولین شرکت گردشگری کودک فرهنگی ایران

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ثبت اولین شرکت گردشگری کودک فرهنگی ایران صورت گرفت.

25 مهر 1399

تعداد اقامتگاه های بوم گردی میامی به 8 واحد رسید

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میامی گفت: تعداد اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان به هشت واحد افزایش پیدا کرد.

20 مهر 1399

اقامتگاه بوم گردی ارگ سنگی سنگان تهران، تصاویر

جالب است بدانید که این روستا در دامنه های البرز واقع شده و از سنگان پایین، سنگان میانی، سنگان بالا، سنگان نو، دره تک و باغ دره تشکیل شده است. فاصله سنگان تا تهران تقریبا 100 کیلومتر می باشد و به دلیل طبیعت زیبا و دست نخورده و وجود آبشار زیبای سنگان، مسافران...

14 مهر 1399

توکلی: مجلس سند ملی دیپلماسی مالی را تدوین کند ، عرب پور: بدون دیپلماسی فعال نمی توانیم در نظم جدید جهانی اثرگذار باشیم

دیپلماسی مالی ایران و نقش آن در ارتقای مناسبات مالی با جهان با حضور رضا توکلی، دبیر دفتر مطالعات مالی دانشگاه امام صادق(ع) و عرب پور، معاون رسانه و ارتباطات این دفتر مطالعاتی در خبرنگاران مورد آنالیز نهاده شد.

3 مهر 1399

موزه دفاع مقدس پیشرفته ترین سازه در غرب آسیاست

معاون امور موزه داری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این سازه 24هکتاری را جدی ترین در جهان و پیشرفته ترین در غرب آسیا معرفی کرد.

28 شهریور 1399

عبدالحمید احمدی: حال ورزش همگانی نسبتا خوب است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی گفت: یکی از دغدغه های دولت، توسعه ورزش همگانی است چراکه ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد و من می خواهم از همین جا اعلام کنم حال ورزش همگانی به خاطر توجه دولت و آقای سلطانی...

23 شهریور 1399

حکم قاطع دستگاه قضایی در حمایت از ثبت بیمارستان مسیح کرمانشاه

رییس اداره حقوقی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از صدور رای قاطع دستگاه قضایی در حمایت از میراث فرهنگی در کرمانشاه اطلاع داد.

18 شهریور 1399

سد های خراسان رضوی به پهنه های گردشگری تبدیل می گردد

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تبدیل سد ها و بندهای استان به فضاها و تاسیسات گردشگری اطلاع داد.

15 شهریور 1399

زن و شوهری که با دوچرخه تا قطب جنوب سفر کردند!

هشتمین قسمت از فصل دوم برنامه مکث میزبان زوجی جوان است که با دوچرخه تا قطب جنوب سفر نموده اند.

3 شهریور 1399

موزه ای برای مرور تاریخچه اصلی ترین نماد جنگ سرد

پس از انتها جنگ جهانی دوم و در سال 1947، چهار کشور پیروز در جنگ کشور شکست خورده آلمان را به چهار قسمت مجزا تقسیم کردند. اگرچه برلین در قسمت تحت نفوذ شوروی قرار داشت، اما این شهر به دلیل اهمیت و ویژگی های خاص اش به چند قسمت تقسیم شد. با حاکمیت کمونیست ها در...

1 شهریور 1399

فال روزانه 03، 01، 1399

فال روزانه 99.01.03چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیزی که امروز به جهان آمده اید، تولدتان مبارک. در سالی که با تولدتان شروع نموده اید پیروزیت و پیشرفت انتظار شما را می کشد، در نتیجه این سال را جدی تر از دیگر سال های زندگی تان بگیرید و لحظه...

30 مرداد 1399

خبرنگاران گرد فراموشی بر تمدن شش هزار ساله تپه کلار کلاردشت

نوشهر- خبرنگاران- تپه باستانی کلار واقع در ضلع شرقی شهرستان کلاردشت سال ها است که به علت غفلت دست اندرکاران در حراست از این اثر تاریخی 6 هزار ساله به باد فراموشی سپرده شده و هم اکنون در آستانه نابودی است.

22 مرداد 1399

مومیایی 2100 ساله با محتویات مرموز کشف شد

دانشمندان پیروز به کشف مومیایی متعلق به مصر باستان شدند که محتویات مرموزی در آن پیدا شده است.

19 مرداد 1399

سفر غیررسمی معاون اول رییس جمهور به کرمان

خبرنگاران/کرمان معاون اول رییس جمهور امروز سه شنبه 13 خردادماه در سفر غیر رسمی و به منظور عیادت از مادرشان به کرمان سفر کرد.

16 مرداد 1399

فهرست جدید ، افزوده شدن مشاغل جدید به مشمولان امهال 3 ماهه اقساط ناشی از آسیب دیدگی کرونا

بانک مرکزی مشاغل جدیدی را به فهرست رسته های شغلی برای امهال 3 ماهه اقساط ناشی از آسیب های ویروس کرونا اضافه کرد.

6 مرداد 1399

روابط عمومی وزارت، خط مقدم انتشار فرهنگ و تمدن ایرانی است

مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: روابط عمومی وزارتخانه به عنوان خط مقدم انعکاس و انتشار فرهنگ و تمدن و جاذبه های ایران اسلامی است.

31 تیر 1399

تجربه مالزی در جلوگیری از ابتلای بیماران سرطانی به کرونا

به گزارش خبرنگاران، پروفسور شرینا مهد سیدیک، در اولین روز از هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: چراکه بیماران سرطانی جزء گروه های پرخطر به شمار می آیند.

31 تیر 1399

برای اولین بار در تاریخ؛وصیت نامه تختی را ببینید (عکس)

همزمان با سالروز تاسیس موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک وصیت نامه تاریخی دنیا پهلوان غلامرضا تختی و تندیس بعضی قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی رونمایی می گردد.

22 تیر 1399

سامان دهی امام زاده علی سرفاریاب آنالیز می گردد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد امروز پنجشنبه 24 اردیبهشت ماه از بنای تاریخی امام زاده (ع) بخش سرفاریاب بازدید کرد.

20 تیر 1399
تعداد: (125)